Czy szkolnictwo zawodowe przeżywać będzie kolejny rozkwit? Niegdyś bardzo popularne zawodówki przeżywały prawdziwe oblężenie, potem uczniowie woleli uczyć się w liceach ogólnokształcących. Teraz gimnazjaliści znowu przekonują się do szkół, które dają nie tylko wykształcenie, ale i konkretny zawód.
Ponad pół miliona złotych trzeba wypłacić pracownikom oświaty w Piotrkowie w ramach dodatków uzupełniających. Nauczyciele dyplomowani nie osiągnęli bowiem średnich wynagrodzeń określonych w Karcie nauczyciela.
Ponad trzydziestu wystawców zaprezentuje się podczas XI Bełchatowskich Targów Edukacyjnych, które odbędą się 1 marca w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych numer 4 w Bełchatowie. Organizatorem jest Powiatowy Urząd Pracy w Bełchatowie we współpracy z ZSP nr 4.
Radni podjęli decyzję. Wszystkie niepełnosprawne dzieci będą mogły jeździć za darmo komunikacją miejską w Piotrkowie.
Wiele wskazuje na to, że Centrum Edukacyjne w Bujnach, które ma składać się z przedszkola, sali gimnastycznej i stołówki nie zostanie oddane do użytku zgodnie z planem czyli 1 września bieżącego roku.
Ponad 2,5 mln kosztować będzie gminę spłata długów w 2013 roku. Władze Wolborza obawiają się o wykonanie tegorocznego budżetu. 2013 i 2014 mają być dla wolborzan najgorsze. Do tego jeszcze problemy z oświatą. - Obawiam się więc o wykonanie tegorocznego budżetu - mówi burmistrz.
Najmniejsze szanse na zdobycie pracy po studiach mają pedagodzy.
Dziennik „Rzeczpospolita” oraz „Perspektywy” opublikowały ogólnopolski
ranking szkół ponadgimnazjalnych.
6 tysięcy 383 samochodów zarejestrowali w ubiegłym roku mieszkańcy powiatu piotrkowskiego. To o prawie 300 mniej niż rok wcześniej. Mimo, że tendencja jest spadkowa urzędnicy nie narzekają na brak pracy.
Piotrków staje się miastem coraz bardziej zmotoryzowanym. Coraz więcej osób jeździ samochodami, w związku z czym ulice są coraz bardziej obciążone Aktualnie na jednego mieszkańca Piotrkowa przypada 0,44 samochodu osobowego.