Turyści z powiatu piotrkowskiego reprezentowali województwo łódzkie na XXI Ogólnopolskim Pieszym Zlocie Ekologicznym „Bory Tucholskie 2014”, który w ubiegły weekend odbył się na terenie gminy Lubiewo. W zlocie uczestniczyły 23 drużyny z całego kraju.
Na polskim runku wydawniczym ukazała się ważna książka dotycząca Kresów Wschodnich młodego zdolnego historyka rodem z Piotrkowa Trybunalskiego Marcina Łukasza Majewskiego. Książka "Wołyń: komunizm, nacjonalizm, terroryzm. Wojewoda wołyński wobec ukraińskich organizacji terrorystycznych na Wołyniu 1928-1938" została wydana przez Oficynę Wydawniczą Rytm. Książkę rekomenduje na swoim blogu ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.
Szkoła Podstawowa im. H. Sienkiewicza w Gorzkowicach po raz trzeci i w tym roku jako jedyna w powiecie piotrkowskim wzięła udział w akcji Centrum Edukacji Obywatelskiej „Samorządy mają głos”.
Od 1 października tego roku można podejmować naukę na drugim i kolejnym kierunku studiów bez dodatkowych opłat. Zmiany te dotyczą studiów stacjonarnych na uczelniach publicznych.
Wiceprezydent Piotrkowa Andrzej Kacperek został uniewinniony przez sąd apelacyjny od zarzutu pomówienia Krzysztofa Piesika. Sąd apelacyjny co do istoty nie zgodził się z wyrokiem sądu pierwszej instancji.
W ciągu kilku ostatnich lat udział piotrkowskich emzetek w rynku komunikacji publicznej w mieście zwiększył się i to znacząco. 86% wszystkich pasażerów wybrało MZK. - Należy liczyć się z tym, że w ciągu kilku najbliższych lat prywatni przewoźnicy w ogóle znikną z ulic - twierdzi ekspert od komunikacji.
Na to pytanie odpowiedzieć będzie musiał Sąd Okręgowy w Piotrkowie, gdzie w IV Wydziale Karnym toczy się proces odwoławczy w sprawie zniesławienia Krzysztofa Piesika. Wczoraj (23 września) pełnomocnicy oskarżenia i obrony wygłosili mowy końcowe.
To dobry rok dla wolborskiego Zespołu Szkół. Przed rokiem w szkole uczyło się 285 osób, w tym aż 628. Wbrew plotkom nadal największym powodzeniem cieszy się kierunek technik hodowca koni.
W niedzielę (14 września) podczas mszy świętej o godz. 11:00 w kościele w Karlinie odbyło się poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych.
Ruszyła V edycja programu edukacyjnego „Żyj smacznie i zdrowo”, skierowanego do uczniów szkół gimnazjalnych. Jest ona odpowiedzią na coraz większe zainteresowanie młodzieży zdrowym odżywianiem, ekologią oraz niemarnowaniem żywności. W poprzedniej edycji wzięło udział blisko 270 nauczycieli ze 190 szkół województwa łódzkiego, którzy wyedukowali ponad 7000 uczniów.