Elżbieta Dobrzyńska, dyrektor piotrkowskiego sanepidu mówiła w programie „O tym się mówi” na antenie radia Strefa FM o aktualnej sytuacji epidemiologicznej w regionie oraz o pracy stacji sanitarno - epidemiologicznej w czasie pandemii. Rozmówczyni Beaty Hołubowicz – Stachaczyk podkreślała w wywiadzie, że sporo piotrkowian niestety cały czas lekceważy rządowe obostrzenia.
Trwa pozimowe sprzątanie Wolborza. Pomaga w tym specjalistyczny traktor z zamiatarką, który zakupiony został przez Urząd Miejski w grudniu ubiegłego roku. Miejscy pracownicy sprzątają nieczystości, jakie pozostały po zimie czy piasek zalegający na chodnikach i ulicach.
Sulejowski klasztor wraz z całym zespołem klasztornym stanowi jedną z cenniejszych atrakcji turystycznych ziemi piotrkowskiej. Zarazem jest ważnym elementem dziedzictwa historycznego i stanowi dziś istotny dla regionu pomnik historii.
Szczypiorniści Piotrkowianina przegrali mecz 17. Serii PGNiG Superligi z TORUS Wybrzeżem Gdańsk 26:27 (13:13), mając w końcówce otwartą drogę do pierwszego zwycięstwa za trzy punkty przed własną publicznością. Na trzy minuty przed końcem było bowiem 26:25 dla drużyny Bartosza Jureckiego. Piotrkowianin miał piłkę i grał w podwójnej przewadze. Zszedł jednak z boiska pokonany.
W dniach od 15 do 19 marca żołnierze 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej przeszli kurs przetrwania pn. "SERE na poziomie B" w terenie leśnym. Kurs podzielony był na część teoretyczną i praktyczną i odbył się w 9ŁBOT po raz pierwszy. Grupa Terytorialsów przez kilka dni musiała przetrwać na terenie Nadleśnictwa Przedbórz, z ograniczonym dostępem do pożywienia i wody, wykonując szereg zadań w trudnych warunkach atmosferycznych w określonym czasie.
17 marca 1921 roku Sejm Ustawodawczy tekst konstytucji przyjął przez aklamację. Składała się ze 126 artykułów, podzielonych na 7 rozdziałów. W Polsce obowiązywała do 1935 roku, gdy zastąpiła ją konstytucja kwietniowa.
W lutym system fotoradarowy CANARD Inspekcji Transportu Drogowego zarejestrował ponad 190 tysięcy naruszeń, z czego ponad 188 tys. dotyczyło przekroczenia prędkości - powiedziała PAP rzeczniczka Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego Monika Niżniak. Dodała, że w porównaniu z lutym 2020 r. to wzrost o prawie 100 tys. naruszeń.
Mimo, że budynek ten znajduje się w Piotrkowie, to nie jest tak często odwiedzany jak choćby opisywana już przez nas Wieża Ciśnień czy Rynek Trybunalski. Położony na uboczu miasta, a dawniej we wsi Byki, nadal jednak prezentuje się imponująco. Choć nie ulega wątpliwości, że przydałby się tutaj gruntowny remont.
Kto był w sanatorium, ten wie, jak wspaniały i relaksujący jest pobyt tam. Jest to miejsce, gdzie wykorzystuje się lecznicze właściwości bogactw natury, takich jak na przykład wody lub sole mineralne. Brzmi przyjemnie? Bo tak jest. Niestety dostanie się do takiego miejsca, nie jest proste. Sanatoria są przeznaczone dla osób chorych, ale nie dla wszystkich. Żeby tam się znaleźć, trzeba być na tyle zdrowym, żeby móc samemu się sobą zająć, to znaczy zjeść, umyć, się przebrać itd. ale jednocześnie na tyle chorym, aby wymagać leczenie i rekonwalescencji. Aby się tam znaleźć najpierw koniecznym jest zapisanie się na listę oczekujących do sanatorium.
Osoby spędzające w aucie dużo czasu powinny dbać o odpowiednią atmosferę.