Wielkie gwiazdy polskiego przedwojennego kina od czasu do czasu wpadały z występami do Piotrkowa. Słynny amant Eugeniusz Bodo bawił piotrkowską publiczność przebrany za kobietę...
Wiele wskazuje na to, że to będzie smutna rocznica. 165-lecie piotrkowskiej „Wiedenki”, linii kolejowej Warszawa-Wiedeń, jakie przypada za pół roku nie będzie raczej hucznie świętowane w mieście.
Choć od przeszło czterdziestu lat w budynkach browaru Braulińskiego nie produkuje się piwa, większość piotrkowian bez trudu potrafi wskazać, gdzie mieszczą się jego zabudowania.
- To tak jakby dziś terrorystów z Al-Kaidy ubrać w togi i posadzić za stołem sędziowskim. W takim systemie sądzono generała Fieldorfa... – mówił Andrzej Rzepliński, szef Trybunału Konstytucyjnego.
Przebiegną 794 okrążenia wokół Starówki. Łącznie do pokonania będzie trasa o długości niemal 595 km. W biegu będzie mógł wziąć udział każdy. Chętni będą mogli pokonać wyznaczoną trasę np. w… stroju rycerza.
Ponad półtora roku trwała generalna renowacja organów w Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej, które w 1947 roku otrzymali jezuici z ziem zachodnich.
Z popularnym i znanym aktorem rozmawialiśmy m.in. o rolach teatralnych, filmowych, reżyserii i niespełnionych marzeniach. Jerzy Bończak gościł w Piotrkowie w miniony piątek, 11 lutego. Aktor (wraz z Piotrem Machalicą i Joanną Liszowską) zagrał na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury w wyreżyserowanym przez siebie spektaklu “Miłość i polityka”.
160 fotografii z ubiegłorocznego widowiska historycznego KMICIC EUROPY CZYLI SĄD NAD KRZYSZTOFEM ARCISZEWSKIM można oglądać w piotrkowskim Muzeum. Wczoraj w Zamku Królewskim odbył się wernisaż wystawy nawiązującej do przedstawienia. Jej organizatorem jest Towarzystwo Fotograficzne F CZTERY.
Dyrektor szpitala w Radomsku został odwołany. Jak się okazało szpital stracił płynność finansową.
Budowali kanalizację i... trafili na skarb. W ulicy Krakowskie Przedmieście tuż przy liceum Chrobrego robotnicy natrafili na fragment Bramy Krakowskiej z XV wieku.