Michał Borowski, uczestnik warsztatów fotograficznych dla dzieci i młodzieży w Ośrodku Edukacji Artystycznej MOK w Piotrkowie, zajął II miejsce w konkursie plastycznym „Moje Bezpieczne Wakacje 2017”.
Piotrkowski oddział Obozu Narodowo-Radykalnego zorganizował na ulicach miasta happening, którego celem było przypomnienie mieszkańcom wydarzeń z grudnia 1970 roku.
Są dla nas wzorem i dowodem na to, że zachowując wierność słowom przysięgi, można szczęśliwie przeżyć razem kilkadziesiąt lat. Dziewiętnaście par małżeńskich z terenu gminy Wola Krzysztoporska świętowało złote i diamentowe gody.
W Miejskim Ośrodku Kultury w Piotrkowie odbył się w niedzielę XIII Festiwal „Kolęda Pieśnią Zgody”. Tradycyjnie już najwięcej emocji wzbudziły występy najmłodszych wykonawców.
Na wyjątkowy kiermasz ozdób świątecznych zaprasza Stowarzyszenie Dzieci i Młodzieży Niepełnosprawnej "Szansa". Dochody ze sprzedaży zostaną przeznaczone na budowę nowej większej siedziby.
W gościnnych progach Domu Ludowego w Gomulinie odbył się tegoroczny Przegląd Stołów Wigilijnych, podczas którego swoje pomysły na świąteczne potrawy prezentowały niemal wszystkie Koła Gospodyń Wiejskich z terenu gminy Wola Krzysztoporska.
Pierwsza w Polsce kryta hala lodowa została w czwartek oficjalnie otwarta. Na uroczystości w Tomaszowie Mazowieckim pojawił się prezydent RP Andrzej Duda. Obecni byli też polscy panczeniści, którzy w 2018 roku powalczą o medale olimpijskie w Korei Płd.
Ponad 1,6 promila alkoholu w organizmie miał kierowca opla, który swoją podróż zakończył w rowie. W jego zatrzymaniu pomógł 33-letni bełchatowianin. To kolejne obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwego kierowcy w naszym regionie.
Uchwałą nr 21 Rady Miasta Piotrkowa Trybunalskiego, z 4 maja 1945 roku, ulica Bujnowska (1940 –1945 Bujnyerstraße) stała się na wiele lat ulicą Franklina Delano Roosevelta. Czy dysponując dzisiejszą wiedzą o roli Roosevelta w procesie podporządkowywania Polski Związkowi Radzieckiemu, nadal powinniśmy honorować decyzję stalinowskich władz sprzed 72 lat?
W nocy z 12 na 13 grudnia 1981 roku wprowadzono w Polsce stan wojenny. Po 36 latach Polacy wciąż pytają, czy musiało do tego dojść. O wydarzeniach sprzed kilkudziesięciu lat opowiadał na antenie Strefy FM dyrektor Instytutu Historii i Stosunków Międzynarodowych w piotrkowskiej Filii UJK dr hab. Janusz Budziński.