To już XI Memoriał im. M. Jędrzejczyka rozegrano 24 lutego w hali sportowej Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego w Woli Krzysztoporskiej. Wzięło w nim udział sześć drużyn.
Urząd Skarbowy w Tomaszowie Mazowieckim będzie prowadził rozmowy z młodymi małżeństwami. Chodzi o namierzenie nieuczciwych przedsiębiorców, którzy świadczą usługi związane z organizacją wesel i ich oprawą, a nie odprowadzają od swojej działalności podatku. Niewykluczone, że podobną akcję przeprowadzi piotrkowski Urząd Skarbowy, jednak jego pracownicy nie chcieli nam udzielić informacji na ten temat, twierdząc, że są one tajne.
Włamali się do niezamieszkałego domu, skąd ukradli metalowe elementy. Dwóch 31-letnich tomaszowian zostało już zatrzymanych przez policję. W domu jednego z nich funkcjonariusze znaleźli amunicję.
W Sulejowie odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej z udziałem wojewody łódzkiego Zbigniewa Rau. Obrady poświęcone były inauguracji obchodów stulecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
O osobach walczących za nasz kraj powinno się pamiętać zawsze, 1 marca szczególnie, bo tego dnia obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Piotrkowie złożyli kwiaty przed tablicą upamiętniającą bohaterów antykomunistycznego podziemia.
Aż 36 osób wzięło udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Jedynie połowiczną uczciwością wykazała się 74-letnia mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego, która zdecydowała się oddać znaleziony portfel na policję. Najpierw opróżniła go bowiem z zawartości.
W weekend policjanci z Bełchatowa dwukrotnie ratowali przed wychłodzeniem nietrzeźwe osoby. W obu przypadkach dyżurnego informowali przypadkowi przechodnie, którym los drugiego człowieka nie był obojętny.
Z okazji Międzynarodowego Dnia Języka Ojczystego obchodzonego 21 lutego bw Szkole Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie wystawiono spektakl poświęcony Bolesławowi Leśmianowi, który przygotowano w ramach projektu edukacyjnego z języka polskiego.
W ubiegłym roku pobili ilościowy rekord inwestycji (ponad 40). W 2018 szykuje się rekord pod względem kwoty wydanej na inwestycje. W budżecie gminy Wola Krzysztoporska, który uchwalono pod koniec stycznia, zapisano na ten cel ponad 24 mln zł.