Osoby, które uczestniczyły 7 marca (sobota) w koncercie zorganizowanym w sali OSP w Rozprzy (Dzień Kobiet) oraz miały bliski kontakt z występującymi, w związku z potwierdzeniem koronawirusa u jednej z osób, powinny zwrócić szczególną uwagę na swój stan zdrowia.
O wprowadzeniu stanu epidemicznego poinformował w piątek wieczorem premier Mateusz Morawiecki. W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa galerie handlowe będą otwarte w ograniczonym zakresie, zawieszono międzynarodowe połączenia kolejowe i lotnicze. Każdy, kto wraca z zagranicy będzie musiał przejść dwutygodniową kwarantannę domową, cudzoziemcy nie wjadą do Polski, a od 15 marca na 10 dni na przejściach granicznych zostaną przywrócone kontrole.
Pracownicy Ministerstwa Zdrowia na bieżąco informują o nowych przypadkach wykrycia koronawirusa. Badania z pozytywnym wynikiem dotyczą także kilkunastu osób z województwa łódzkiego. W niedzielę - do godziny 19.30 - poinformowano o czterech nowych zarażonych z Łodzi. W sumie na terenie Łódzkiego odnotowano już 19 przypadków, 13 w samej Łodzi, a pozostałe w powiatach: tomaszowskim, pabianickim, zgierskim, poddębickim oraz łódzkim wschodnim.
W związku z tym, że Polska znalazła się na liście państw objętych zasięgiem występowania koronawirusa SARS –CoV-2 wywołującego chorobę COVID – 19, piotrkowski sanepid przekazuje garść informacji na temat zagrożenia. - Należy stosować wszelkie zasady profilaktyki prowadzące do zapobiegania przenoszeniu się infekcji! – apelują pracownicy sanepidu.
Na głównych przejściach granicznych wprowadzono kontrole sanitarne, by zapobiegać niekontrolowanemu rozprzestrzenianiu się w Polsce koronawirusa. Na stronie internetowej Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego zamieszczone zostały wzory tzw. formularzy lokalizacyjnych. Zebrane w ten sposób dane będą służyły służbom sanitarnym do kontaktu z pasażerami w razie stwierdzenia ryzyka zarażenia ich wirusem.
W Piotrkowie Trybunalskim w żadnym ze szpitali od pięciu lat nie funkcjonuje oddział zakaźny. W mieście, ani regionie nie wykryto jeszcze co prawda żadnego przypadku zakażenia koronawirusem, ale zdarzały się osoby z podejrzeniem i poddane kwarantannie. Jego pojawienie się u nas jest tylko kwestią czasu - mówią eksperci. Co mają robić piotrkowianie, którzy zauważą u siebie objawy charakterystyczne dla choroby COVID-19?
61 osób na terenie województwa łódzkiego przebywa pod nadzorem epidemiologicznym służb sanitarnych w związku z koronawirusem. Jak zapewniają służby wojewody, na razie nie ma jednak żadnych powodów do obaw.
W Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie znów wykryto bakterie legionelli. Co to oznacza dla pacjentów? To, że nie mogą się wykąpać, bo z kranów leci tylko zimna woda.
W Polsce wciąż szaleje grypa. W Piotrkowie Trybunalskim i powiecie piotrkowskim na początku lutego także odnotowano spory wzrost zachorowań. W ciągu tygodnia w Sanepidzie zgłoszono 840 nowych przypadków, tymczasem w całym styczniu było ich 728. Przypominamy- jeśli obudziliście się z kaszlem, katarem albo gorączką - nie idźcie do pracy.
Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego wydało komunikat ws. koronawirusa, który z Chin rozprzestrzenia się po całym świecie.