Od wielu lat mieszkańcy ulicy Słowackiego w Piotrkowie Trybunalskim, mieszkający po zachodniej części DK 1, czyli przyszłej autostrady A1, apelowali o budowę kładki łączącej obydwa fragmenty tej ulicy. Jak zapewnił we wtorek na antenie Radia Strefa FM Piotrków Maciej Zalewski, rzecznik prasowy Łódzkiego Oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad, kładka powstanie podczas budowy autostrady.
Piotrkowski dworzec autobusowy został wystawiony na sprzedaż, oferty dotyczące kupna praw do użytkowania wieczystego gruntu, na którym znajdują się budynek i plac manewrowy, można było składać do 15 marca, cena minimalna to 2 miliony 300 tysięcy złotych. Tymczasem przedstawiciele piotrkowskiego Starostwa Powiatowego wysłali list intencyjny dotyczący kupna obiektu w drodze rokowań. Jak przekazali nam pracownicy biura prasowego Mobilisu, który jest właścicielem obiektu, powiatowa oferta będzie rozpatrywana, ale ewentualne rokowania mogą potrwać nawet kilka miesięcy.
Już w najbliższą niedzielę, 24 marca, w salach piotrkowskiego Muzeum odbędzie się koncert inaugurujący tegoroczną edycję Dni Muzyki Kameralnej. Przed publicznością wystąpią Natalia i Olga Pasiecznik. Początek wydarzenia godzina 17.00, wstęp wolny.
21 i 23 marca z okazji Światowego Dnia Poezji w Piotrkowie odbędzie się wiele imprez. Jadąc autobusem komunikacji miejskiej będzie można usłyszeć wiersz i dostać książkę.
W niedzielne popołudnie sale Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim wypełnili uczestnicy wernisażu wystawy pt. „Secesja. Piękno nieprzemijające”. Uczestnicy wysłuchali również prelekcji poświęconej secesji w sztuce oraz wystąpienia na temat prezentowanej kolekcji.
Cykl zajęć w ramach II piotrkowskiej edycji Klubu Młodego Programisty zakończony. W Piotrkowie Trybunalskim cieszył się on dużym zainteresowaniem, a we wtorek (19 marca) rozpocznie się kolejna odsłona tych warsztatów.
Ciekawy mecz obejrzeli kibice Piotrkowianina, którzy przyszli w sobotę do Hali Relax, przynajmniej w pierwszej połowie, ponieważ po przerwie Wisła Płock szybko powiększyła przewagę i ostatecznie pokonała piotrkowski zespół 40:24 (18:11).
Wylewana na pola gnojowica i towarzyszący temu smród dokuczają nie tylko mieszkańcom powiatu piotrkowskiego, ale także piotrkowianom. Gmina Grabica, największy producent trzody chlewnej w naszym powiecie, zastanawia się, jak ten problem rozwiązać. Najkorzystniejszym rozwiązaniem byłoby wybudowanie biogazowni, co umożliwi też produkcję energii elektrycznej i ciepła.
Marcin Krakowiak zwyciężył w pojedynku w federacji Fight Exclusive Night w warszawskiej COS Torwar, który stoczył w sobotę (16 marca). Walka transmitowana była kanale Polsat Sport Fight.
Dziś przypada 340. rocznica wydania słynnego przywileju króla Jana III Sobieskiego, zezwalającego Żydom na osiedlanie się poza murami Piotrkowa, na terenach Wielkiej Wsi i Podzamcza, podlegających wówczas staroście piotrkowskiemu. Decyzja monarchy zapoczątkowała istnienie piotrkowskiej dzielnicy żydowskiej, zwanej również Żydowskim Miastem Piotrków. W sierpniu 1939 roku piotrkowian żydowskiego pochodzenia było blisko 14 tys. i stanowili oni blisko 1/4 ogółu mieszkańców miasta.