Artykuły do tagu: Nadwaga

Jak przyspieszyć redukcję wagi?
Zła dieta oraz mało aktywny tryb życia sprzyjają nadwadze i prowadzą do otyłości. Nierzadko nawet prawidłowe odżywianie i regularne treningi okazują się być niewystarczające, w walce z nadprogramowymi kilogramami. Istnieją jednak sposoby na to, aby przyspieszyć redukcję wagi. Jak to zrobić? Wyjaśniamy.
Rocznie zjadamy aż 44 kg cukru! Czy podatek cukrowy to zmieni?
W ciągu ostatniej dekady spożycie cukru w skali roku wzrosło aż o 12 kg - informują pracownicy Narodowego Funduszu Zdrowia. Cukier jest w napojach gazowanych , słodkich przetworach mlecznych, sokach, a nawet w wędlinach. Nadmiar cukru w codziennej diecie, szczególnie napojach z bąbelkami, jest jedną z głównych przyczyn otyłości, a ta prowadzi do wielu groźnych chorób. Wprowadzenie podatku cukrowego ma to zmienić.
Kawa pozwala walczyć z nadwagą
Yerba mate i kawa mogą być uznane za sojuszników w walce z otyłością - wskazała dr Elvira Gonzalez de Mejia z Uniwersytetu Illinois. Z przeprowadzonych przez nią badań wynika bowiem, że picie czterech filiżanek kawy dziennie zmniejsza ilość odkładającego się tłuszczu.
Po zjedzeniu pizzy - cztery godziny spaceru
Po zjedzeniu pizzy trzeba poświęcić aż cztery na spacer, żeby spalić wszystkie kalorie, jakie ona zawiera. Podobnie jest z wieloma innymi produktami – ostrzega „Journal of Epidemiology and Community Health".
Nie pij, bo będziesz gruby
Każdy napój alkoholowy powyżej 4,5% musiałby mieć etykietę informującą o tym, ile kalorii zawiera. To nowy pomysł na walkę z alkoholizmem.
Przyjdź na bezpłatne badanie do dietetyka
W poniedziałek (14 września) wystartowała kolejna odsłona kampanii Uwaga! Nadwaga!, w ramach której można skorzystać z bezpłatnych konsultacji z dietetykiem Natur House. Na takim spotkaniu każdy będzie mógł porozmawiać ze specjalistą o problemie nadwagi, zważyć się, zmierzyć i sprawdzić poziom tkanki tłuszczowej czy zatrzymanych płynów metabolicznych w organizmie oraz dobrać odpowiednią metodę leczenia. Na zainteresowanych czekają cenne wskazówki dietetyczne oraz materiały merytoryczne.
Coraz więcej dzieci z nadwagą
Coraz więcej dzieci zmaga się z otyłością. To efekt złego odżywiania i braku ruchu. Ten trend od kilku lat zauważalny jest także w Piotrkowie.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat