Ze sporymi utrudnieniami musieli się liczyć dzisiaj przed południem kierowcy na skrzyżowaniu Al. Kopernika i Al. 3 Maja w Piotrkowie.
Trzy samochody zderzyły się przed południem na Al. 3 Maja.
Nazwę aleja 3 Maja najbardziej reprezentacyjnej ulicy w mieście przywrócili komuniści jeszcze w 1989 roku.
2 maja po raz dziewiąty w historii naszego państwa obchodzimy Święto Flagi Narodowej. To czego zabraniała nam ustawodawcza spuścizna po PRL-u od kilku lat jest naszym prawem. Bez przeszkód możemy więc manifestować swój patriotyzm wywieszając flagę w biało-czerwonych barwach w miejscach, w których chcemy i… kiedy chcemy.
1 maja stanowił jedno z najważniejszych świąt państwowych w epoce PRL-u. Do dziś wielu wspomina z rozrzewnieniem pierwszomajowe pochody. Swego czasu w Piotrkowie Święto Pracy celebrowano przez dwa, a nie jeden dzień…
W całym kraju odbywać się będą uroczystości trzeciomajowe. Nie inaczej będzie w gminie Sulejów.
Aleja 3 maja wcale nie była pierwszą ulicą która nosiła miano najsłynniejszej polskiej konstytucji. Była nią ulica Pocztowa, dzisiejsza Sienkiewicza. Co ciekawe sposób nadania jej takiego imienia był bardziej niż niezwykły...
Konstytucja była bardzo nowatorskim projektem na owe czasy. Zawarto w tym dokumencie wszystkie elementy Oświecenia. Od 1772 roku po I rozbiorze Polska była bardzo słabym państwem. Więc należało zmodernizować, przekształcić i nadać nowy kształt państwowości polskiej – podkreśliła w rozmowie ze Strefą FM dr Marta Walka z Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego.
Od 7 lat obchodzimy ustanowione przez Sejm Święto Flagi. Tego dnia biało - czerwona powinna powiewać nie tylko na budynkach państwowych i samorządowych, ale również na naszych domach.
Jedna z najokazalszych i najmłodszych zarazem kamienic przy alei 3 Maja. Budowano ją z myślą o siedzibie gubernialnej Izby Skarbowej. Jak się jednak okazało, urzędnicy nie cieszyli się zbyt długo nowym nabytkiem. Niewiele również brakowało, by kompletnie strawił ją ogień...