O kolejnym rekordzie mogą mówić organizatorzy tegorocznej kwesty na rzecz ratowania zabytkowych piotrkowskich nagrobków. W tym roku trwała ona cztery dni.
Ponad 16 tysięcy złotych udało się zebrać podczas 25 kwesty na rzecz ratowania zabytkowych piotrkowskich nagrobków. Zbiórka trwa jednak dalej.
12, 5 tysiąca złotych udało się zebrać podczas pierwszego dnia trwania kwesty na rzecz ratowania starych piotrkowskich nagrobków. Waldemar Domaranćzyk, prezes Towarzystwa Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego ma nadzieję, że uda się pobić ubiegłoroczny rekord.
Jak co roku Stowarzyszenie Przyjaciół Bełchatowa organizuje kwestę, z której dochód będzie przeznaczony na renowację zabytkowych nagrobków.
Dzisiaj uroczystość Wszystkich Świętych, a później wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, czyli Dzień Zaduszny. W tych dniach odnotowuje się znaczący wzrost odwiedzających nekropolie. Ci odwiedzający nasze miasto będą mogli zobaczyć, jak zmienia się piotrkowski cmentarz.
Na skrzyżowaniu ulic Krakowskie Przedmieście i Żeromskiego jeżdżą dziś autobusy, pędzą samochody, a spieszący się ludzie obojętne mijają niewielki mur otaczający kościół Marii Panny. W tym miejscu na wzniesieniu przy parafialnym kościółku ponad 600 lat temu istniał pierwszy piotrkowski cmentarz.
Jak co roku przed dniem Wszystkich Świętych zmienia się organizacja ruchu w okolicach radomszczańskich cmentarzy.
Jak co roku w Piotrkowie będą zbierać pieniądze na ratowanie zabytkowych nagrobków. Przed bramami piotrkowskich cmentarzy wolontariusze będą kwestować od 1 do 4 listopada.
W związku z Dniem Wszystkich Świętych zmienia się organizacja ruchu w okolicach piotrkowskich nekropolii. Tradycyjnie dla ruchu kołowego zamknięte zostaną aleje cmentarne. Od środy także kilka ulic przyległych stanie się jednokierunkowymi.
31-latek zmarł w skutek zatrucia metanolem. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala im. M. Kopernika w Piotrkowie.