Radni Koalicji Obywatelskiej podczas czwartkowej (28.11.2024) konferencji zaprezentowali swój pomysł na modernizację targowiska przy hali targowej. Jaki był efekt złożenia projektu? Znamy odpowiedź miasta w tej sprawie.
Akademia Piotrkowska zorganizowała w środę (27.11.2024) pierwsze Seminarium Samorządowe, to początek bliższej współpracy między władzami samorządowymi ze środowiskiem akademickim województwa łódzkiego. Projekt zakłada m.in. stworzenie oferty studiów podyplomowych i specjalistycznych szkoleń dopasowanych do aktualnych potrzeb rynku pracy w Łódzkiem.
Studia II stopnia na kierunku pielęgniarstwo – to najbliższe i bardzo konkretne plany Akademii Piotrkowskiej. Uczelnia nowy kierunek chce wprowadzić od przyszłego roku akademickiego, a studenci i studentki będą korzystać z wiedzy i doświadczenia specjalistów Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie. To tylko część planów rozwoju AP, która przymierza się także do kształcenia techników żywności, dietetyków i specjalistów gier video.
Każda z nas zasługuje na to, by świadomie dbać o swoje ciało. Historia Ani może być tego przykładem. W czasach, gdy cytologia była u niej rzadkim gościem, zignorowała niepokojące objawy — nieregularne cykle czy bóle brzucha. Dopiero przypadkowa wizyta prywatna u dobrego ginekologa w Rzeszowie odkryła tajemnicę: endometriozę.
Instytut Pamięci Narodowej zdecydował, że wzbudzający od lat emocje pomnik „Bohaterom za Polskę i lud 1939-1945”, który znajduje się na placu Niepodległości w Piotrkowie zostanie zdemontowany. - W takiej formie obiekt jest jednym z symboli komunizmu – czytamy w uzasadnieniu. Jednak Łódzki Wojewódzki Konserwator Zabytków nie wyraził zgody na usunięcie pomnika. - Przedmiotowy pomnik stanowi element wpisanego do rejestru zabytków układu urbanistycznego śródmieścia miasta Piotrkowa Trybunalskiego – podkreślił konserwator.
W Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 1 (TPS) odbyła się uroczysta inauguracja Klubu Historycznego im. ppłk dr Haliny Kępińskiej-Bazylewicz „Kory". Podczas otwarcia przedstawiono cele działalności Klubu.
Odwołana niedawno przez prezydenta Piotrkowa wiceprezydent Krystyna Czechowska po kilku dniach opublikowała oświadczenie na swoim profilu na FB. - Niestety sposób, w jaki zostałam odwołana, był kontynuacją planu, jaki Juliusz Wiernicki zaczął realizować tak naprawdę niedługo po tym, jak został zaprzysiężony na stanowisko prezydenta – czytamy w oświadczeniu. - Decyzja o odwołaniu Krystyny Czechowskiej z pełnionej funkcji została podjęta w związku z różnicami w wizji zarządzania miastem oraz odmiennymi priorytetami. Współpraca musi opierać się na wzajemnym zaufaniu i lojalności, a także na wspólnym przekonaniu, że podzielamy te same wartości, a nasze działania są w pełni autonomiczne– zaznacza z kolei prezydent Juliusz Wiernicki.
11 piotrkowskich radnych podpisało się pod listem do marszałek województwa łódzkiego w sprawie nieprawidłowości w piotrkowskich składowiskach odpadów. Domagają się reakcji marszałka i prezydenta Piotrkowa. W poniedziałek trójka z nich (Agnieszka Chojnacka, Kinga Mazur, Mariusz Maciołek) zorganizowała konferencję prasową. Urząd Marszałkowski w Łodzi twierdzi, że radni odpowiedź otrzymali a procedura jest w toku.
W niedzielę (24.11.2024) w w Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich, odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Patriotycznej "Śpiewajmy dla Niepodległej".
Po ostatnich sporach prezydenta z radnymi pojawiają się głosy, że Juliusz Wiernicki nie ma większości w Radzie Miasta. Małgorzata Pingot z Koalicji Obywatelskiej powiedziała na antenie Radia Strefa FM, że jej zdaniem prezydent może liczyć na poparcie wielu radnych. Ilu? Tego nie sprecyzowała.