Zmiany na stanowiskach dyrektorów w szkołach ponadgimnazjalnych prowadzonych przez powiat piotrkowski.
Zmiany personalne na stanowiskach dyrektorów piotrkowskich szkół. Od września w kilku placówkach oświatowych na terenie Piotrkowa zmienią się dyrektorzy.
Ponad 80-dziesiąt procent tegorocznych abiturientów przystępujących do egzaminu dojrzałości w piotrkowskich szkołach ponadgimnazjalnych zdało maturę.
Danuta M.-sekretarka ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Piotrkowie, której prokuratura postawiła zarzut podrabiania dokumentów poprzez wpisywanie ocen do dziennika lekcyjnego, przyznała się do winy i dobrowolnie poddała się karze.
Kwiaty, prezenty, akademie i niecierpliwe wyczekiwanie wakacji. W drastyczniejszych przypadkach palenie zeszytów i podręczników. To nieodłączne punkty ostatniego dnia w szkole.
Kto nie pamięta z czasów szkolnych przypadków wykradania dziennika lekcyjnego i dopisywania ocen przez uczniów, którym groziła pała z matematyki lub polskiego? Ale żeby tak szkolna sekretarka?
O czymś takim nie słyszeli nawet najbardziej doświadczeni wizytatorzy kuratorium oświaty. A jednak.
Afera wybuchła w Szkole Podstawowej nr 8 w Piotrkowie Trybunalskim.
Pracownica sekretariatu miała dopisać trzy piątki z wuefu uczennicy piątej klasy, która, co prawda świetnie się uczy, ale akurat wychowanie fizyczne nie było jej najmocniejszą stroną. Śledztwo w sprawie podrobienia dokumentu, jakim jest dziennik szkolny, wszczęła piotrkowska prokuratura. Jeśli sekretarce postawione zostaną zarzuty, grozić jej może do pięciu lat więzienia.
Okręgowa Komisja Egzaminacyjna w Łodzi ogłosiła wczoraj wyniki sprawdzianu, który zadecyduje o przyszłości absolwentów gimnazjów.
W naszym województwie pisało go ponad 30 tys. uczniów w 381 szkołach. Sprawdzian najlepiej wypadł w powiecie łowickim - zarówno w części humanistycznej, jak i matematyczno-przyrodniczej. W tej drugiej najgorzej poszło trzecioklasistom z pow. kutnowskiego, nad polskim przez wakacje powinna posiedzieć młodzież z pow. skierniewickiego.
Egzaminu nie można było nie zdać, ale liczba zdobytych punktów decyduje, czy uczniowi uda się dostać do dobrego liceum lub technikum. Każdy uczeń mógł uzyskać 100 punktów - po 50 za każdą z dwóch części.
W całym kraju średnia z egzaminu wyniosła ledwie 57 pkt na 100 możliwych.Średnia z woj. łódzkiego była minimalnie lepsza - 58 pkt. 30,50 pkt przeciętny uczeń z naszego regionu zdobył za część humanistyczną, 27,51 za ścisłą.
Dach sali gimnastycznej przy gimnazjum nr 4 nie grozi zawaleniem. Jak wykazała ekspertyza przeprowadzona przez specjalistów z Politechniki Łódzkiej, ugięcia dźwigarów stropów, choć dwukrotnie przekraczają normy tego typu konstrukcji, nie stanowią zagrożenia dla przebywających w pomieszczeniu.
Wyjazd na zieloną szkołę do Poronina był wielkim przeżyciem dla uczniów ze Szkoły Podstawowej w Moszczenicy koło Piotrkowa Trybunalskiego. Ani opiekunowie, ani rodzice dzieci nie spodziewali się, że 17 maluchów wyląduje w szpitalu.
Odebranie praw szkoły publicznej grozi piotrkowskiej placówce Rawita.
Wszystko przez nieprawidłowości, jakich dopatrzyła się Okręgowa Komisja Egzaminacyjna z Łodzi w pracach humanistycznych egzaminu gimnazjalnego. Dziewięcioosobowa grupa uczniów napisała niemalże identyczne prace.
Rodzice, dyrekcja i nauczyciele są zbulwersowani całą sytuacją. Okazuję się jednak, że tych nierzetelności w prowadzeniu placówki jest znacznie więcej.