Po wyroku Europejskiego Trybunału Sprawiedliwości stało się to, na co czekali wszyscy frankowicze – jest realna szansa na zmianę warunków zaciągniętych kredytów. Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej uznał, że sądy krajowe nie mogą zamieniać przewidzianego w umowie kursu bankowego kursem średnim NBP. Potwierdził też możliwość uznania umów frankowych za nieważne, jak również pozwolił konsumentowi decydować o tym, czy unieważnienie umowy będzie dla niego korzystne. Od teraz kredytobiorca „frankowy” może domagać się w sądzie odfrankowienia kredytu lub unieważnienia zawartej umowy kredytowej.
W trybie mieszanym pracuje 185 placówek oświatowych, a 68 w trybie zdalnym. Pozostałe, czyli 48,2 tys. placówek, działa normalnie – poinformowało we wtorek Ministerstwo Edukacji Narodowej.
Nie marzył o tym od dziecka, ale w pewnym momencie stwierdził: czemu nie, może się uda. Udało się. Kacper Świerk z Piotrkowa, absolwent I LO im. Bolesława Chrobrego, od października będzie studiował biologię na Uniwersytecie Oksfordzkim.
Nielogiczne zmiany tras, mniej kursów i bezsensowne godziny objazdów – tak część piotrkowian ocenia wprowadzony z końcem sierpnia nowy rozkład jazdy kursowania autobusów Miejskiego Zakładu Komunikacyjnego w Piotrkowie. Mieszkańcy apelują o szybkie wprowadzenie korekt, bo w wielu przypadkach nowy rozkład znacznie komplikuje im życie. Urzędnicy zbierają uwagi i zapowiadają ulepszenia.
Zamiast własnego samochodu, miejski rower lub komunikacja zbiorowa. Z takiej możliwości mogą skorzystać dzisiaj piotrkowianie w związku z Europejskim Dniem Bez Samochodu.
Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 3 w Piotrkowie, czyli popularna Budowlanka stawia na naukę kreatywności. Uczniowie już kolejny rok biorą udział w zajęciach organizowanych we współpracy z Muzeum Kinematografii w Łodzi. Tematem tegorocznych jest "Malarskość filmu".
Uczniowie kolejnej placówki oświatowej w Piotrkowie Trybunalskim będą mogli korzystać z atrakcyjnego kompleksu sportowo-rekreacyjnego. Dobiegają końca prace przy budowie boisk i placu edukacyjnego przy Szkole Podstawowej nr 11.
Setki sadzonek dębów, sosen i buków trafiły do słuchaczy radia Strefa FM. Akcja sadzenia drzew została zainicjowana przez parę prezydencką, a sadzonki dostarczyło Nadleśnictwo Piotrków. W ich pakowaniu w ozdobne pudełka pomagał Paweł Kowalski z Leśnej Osady Edukacyjnej w Kole i prowadzący Magiel Marcin Cecotka i Robert Gala.
Sejm uchwalił w piątek nowelę ustawy o ochronie zwierząt, która m.in. zakazuje hodowli zwierząt na futra i wprowadza ograniczenia uboju rytualnego. Za jej przyjęciem głosowało 356 posłów, 75 było przeciw, a 18 wstrzymało się od głosu. Teraz nowelizacja trafi do Senatu.
Epidemia pokazała, jak ważną rolę odgrywa w codziennym życiu cyfryzacja. M.in. dzięki zdalnemu nauczaniu dzieci mogły kontynuować naukę. Gmina Moszczenica jako jedna z pierwszych postawiła na innowację i rozwój e-usług, a własna sieć światłowodowa pozwoliła na bezpłatny dostęp do internetu dla rodzin z osobami niepełnosprawnymi i najuboższych. Teraz kolejny sprzęt trafi do gminnych placówek oświatowych.