Rewolucyjne zmiany rozkładzie jazdy MZK w Piotrkowie. Zlikwidowana zostanie obecna trasa na której jeździ linia nr "2". Z mapy komunikacyjnej miasta zniknie również "13", ale zastąpi ją właśnie "dwójka", która przejmie przystanki obsługiwane przez "13". Duże zmiany nastąpią również na liniach nr "1", i "9". Mniejsze zmiany dotyczą "5", "6" i "10", które jednak według nowego rozkładu nie będą jeździć koło Hali Targowej.
- Ogromnym szokiem i zaskoczeniem było dla władz uczelni pismo Pani Minister Kudryckiej o wszczęciu postępowania w sprawie cofnięcia pozwolenia na utworzenie największej, z 15-letnią historią, niepublicznej uczelni w Polsce. Uczelni, która decyzją tej samej Pani Minister kilka miesięcy temu za osiągnięcia naukowe i zdobywanie kolejnych uprawnień otrzymała status Akademii dołączając do grona nielicznych, prestiżowych Akademii w kraju - czytamy w oświadczeniu prof. dr hab. Andrzeja Nowakowskiego, Rektora Akademii Humanistyczno-Ekonomicznej w Łodzi.
Resort szkolnictwa wyższego stawia pod ścianą łódzką Akademię Humanistyczno-Ekonomiczną. Jeśli uczelnia nie zlikwiduje kilkudziesięciu swoich ośrodków, w których nielegalnie kształci studentów, sama zniknie z uczelnianej mapy Polski. O swój los drży ponad 30 tysięcy studentów łódzkiego giganta, największej prywatnej uczelni w kraju.
Czy w prywatnych szkołach Rawita (gimnazjum i liceum), które mają uprawnienia szkoły publicznej, fałszowano dokumenty, na przykład arkusze ocen? Takie podejrzenia ma Kuratorium Oświaty i właśnie poinformowało o nich Prokuraturę Rejonową w Piotrkowie.
Po raz kolejny pełnoletni uczniowie, rodzice lub opiekunowie uczniów niepełnoletnich mogą ubiegać się o pomoc w charakterze socjalnym. Na ostatniej sesji piotrkowskiej Rady Miasta uchwalono nowe progi dochodowe i sposób obliczania zasiłków. W efekcie potrzebujący uczniowie dostaną większe stypendia.
Prywatni przewoźnicy, którzy chcieliby uruchomić dodatkowe kursy na liniach podmiejskich, skarżą się, że władze Piotrkowa nie pozwalają im zatrzymywać się na przystankach przy ul. POW, czyli przy dworcach - PKP po jednej, i PKS po drugiej stronie.
Uczniowie, którzy w maju przystąpili do egzaminów maturalnych poznali dziś wyniki swoich prac. Z piotrkowskich szkół ponadgimnazjalnych świadectwa dojrzałości odebrało ponad 1300 abiturientów.
Przewoźnicy drastycznie pocięli rozkłady jazdy. W Piotrkowie i Bełchatowie właśnie zaczynają obowiązywać wakacyjne grafiki kursów. Do tego PKS od miesięcy systematycznie ogranicza lub likwiduje kursy. W powiecie piotrkowskim rzadziej kursują minibusy. Z niektórych podmiejskich linii prywatni przewoźnicy w ogóle zrezygnowali. Pasażerowie nie mogą się w tym wszystkich połapać, zwłaszcza że na przystankach brakuje rozkładów jazdy.
Już wkrótce, bo pod koniec wakacji, piotrkowianie doczekają się nowego rozkładu jazdy komunikacji miejskiej. Całkiem nowego, bo ostatni został opracowany kilkanaście lat temu.
Jakie jeszcze zmiany czekają piotrkowskich pasażerów miejskich emzetek? Podwyżka cen biletów, ale tylko tych kupowanych u kierowcy.
46 imprez przygotował na wakacje piotrkowski Ośrodek Sportu i Rekreacji. Będą to rozgrywki w piłkę nożną, koszykówkę, siatkówkę plażową, a także osiedlowe festyny.