Artykuły do tagu: IT

Pogotowie ratunkowe uratowane
Narodowy Fundusz Zdrowia rozstrzygnął konkurs na obsługę ratownictwa medycznego w naszym mieście. Sektor ten, jak dotychczas, obsługiwać będzie piotrkowski Samodzielny Szpital Wojewódzki. W konkursie startowała również prywatna firma. Ratownicy medyczni z Piotrkowa mogą odetchnąć z ulgą, zachowają miejsca pracy. Niewiele zmieni się również, jeśli chodzi o pacjentów.
Monitoring na piotrkowskim dworcu od września
We wrześniu rozpocznie się instalacja jedenastu kamer na piotrkowskim dworcu. Piotrków jest jednym z dziewiętnastu miast w których PKP zainstaluje monitoring wizyjny.
Wyrzucony z klubu PO radny wojewódzki Sławomir Miłek pojawił się wczoraj na sesji sejmiku województwa łódzkiego. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że radny nie jest tak sumienny wobec Prokuratury Rejonowej w Łasku. Śledczy od trzech miesięcy nie mogą postawić mu zarzutu jazdy po pijanemu, bo rodzina na przemian z pełnomocnikiem prawnym Miłka przedstawiają zwolnienia lekarskie, według których radny nie jest w stanie "uczestniczyć w czynnościach".
Foliowe, niebieskie, torebkowe kapcie na gumce na stałe wpisały się w krajobraz polskich szpitali. Po wielu latach przymusu ich noszenia, nadchodzą czasy, kiedy powoli znikać będą z placówek służby zdrowia. Jeszcze miesiąc temu niemożliwe było wejście na oddział szpitalny bez ochraniaczy. Próba wejścia bez niebieskiego rekwizytu mogła skończyć się w najlepszym wypadku awanturą z personelem szpitala.
Od najbliższego poniedziałku urzędy skarbowe w całym województwie oraz Izba Skarbowa przy al. Kościuszki 83 w Łodzi wydłużają godziny pracy. We wszystkie dni robocze do końca kwietnia skarbówki będą pracowały do godz. 18. Pracownicy urzędów i izby będą przyjmować zeznania podatkowe za 2008 rok i udzielać informacji dotyczących wypełnienia PIT.
Piotrków: Bez specjalistów nie ma poradni
Dwie poradnie: neurochirurgiczna i chirurgii naczyniowej zniknęły z mapy miasta. Specjalistów mieszkańcy muszą szukać w Łodzi lub Zgierzu. Kilka przychodni podstawowej opieki zdrowotnej i poradnia medycyny pracy albo zmieniły lokalizację, albo ich zadania przejęły niepubliczne zakłady opieki zdrowotnej. Szpital wojewódzki w Piotrkowie nie ma już też własnej pracowni sekcji zwłok i punktu zaopatrzenia ortopedycznego.
A było już naprawdę bardzo gorąco, bo dzień przed zakończeniem akcji w bełchatowskim szpitalu całkowicie wstrzymano przyjęcia pacjentów. W tym samym czasie dyrektor placówki zarządził połączenie części oddziałów. Pielęgniarki zmęczone trwającą od dwóch tygodni akcją okupacyjną - najpierw w sali konferencyjnej, później w gabinecie dyrektora, w końcu na korytarzu - odchodziły na zwolnienia, brały urlopy na żądanie. W środę rano takich osób było już blisko dwieście.
Jeśli wniosek komisji polityki gospodarczej rady miasta spotka się z przychylnością prezydenta, piotrkowianie, uczciwie płacący za odbiór śmieci, mogą przestać obawiać się, że firmy zajmujące się zbiórką śmieci sięgną po maksymalne stawki.
Bełchatów: Zaostrza się protest pielęgniarek
W szesnastym dniu protestu nadal nie ma porozumienia pomiędzy stronami sporu. Pielęgniarki o ponad połowę obniżyły swoje żądania, natomiast dyrektor placówki jest nieugięty.
Być może piotrkowskie pogotowie trafi wkrótce w prywatne ręce. Został ogłoszony już kolejny konkurs na świadczenie usług ratowniczych. - Jeśli wygra go prywatna firma, pracę może stracić nawet 85 osób - nie kryje obaw Marek Konieczko dyrektor Szpitala Wojewódzkiego w Piotrkowie.
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat