Według baz informacji kredytowej ponad połowa Polaków spłaca obecnie jakieś zobowiązanie. Statystycznie co trzeci z nich będzie miał problem z terminową spłatą. Oznacza to coraz więcej klientów branży finansowej z obciążającą historią kredytową. Sytuacja ta nie pozostaje bez wpływu na branżę pożyczek pozabankowych. Coraz więcej firm dostosowuje swoją ofertę do potrzeb tej właśnie grupy. Już teraz istnieją także produkty dedykowane właśnie im. Sprawdźmy więc, jak i gdzie pożyczymy pieniądze, mając kłopoty ze spłatą wcześniejszych zobowiązań
Wszystko wskazuje na to, że po zamknięciu Oddziałów Położniczo-Ginekologicznego i Noworodków, funkcjonujących jeszcze w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim, tożsame oddziały powstaną w drugiej piotrkowskiej placówce, czyli Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. M. Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. Jak poinformowała we wtorek Anna Leder, rzecznik prasowy łódzkiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia, członkowie rady społecznej tego drugiego szpitala wyrażają pełne poparcie dla wszelkich działań, które przyczynią się do kontynuacji i dostępności do świadczeń na rzecz mieszkańców powiatu piotrkowskiego.
Piotrków był już Warszawą, Lublinem, Lwowem, Przemyślem, a nawet Paryżem czy sycylijską Katanią. W poniedziałek, 8 lipca na potrzeby serialu „Ultraviolet” zamienił się w Kraków. Ekipa filmowa łódzkiego Opus Film realizowała na piotrkowskiej Starówce zdjęcia do drugiego sezonu serii, w której główne role grają między innymi Marta Nieradkiewicz, Agata Kulesza i Sebastian Fabijański.
Prezydent Krzysztof Chojniak zaapelował do marszałka Grzegorza Schreibera o utworzenie oddziałów ginekologiczno-położniczego i noworodków w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika przy ul. Rakowskiej. Te bowiem mają zostać zamknięte w innej piotrkowskiej placówce szpitalnej przy Roosevelta.
W parku im. św. Jana Pawła II odbył się pierwszy w te wakacje Rodzinny Festyn Plenerowy. Dzieciom, jak co roku, towarzyszyło mnóstwo atrakcji. Były gry, zabawy zręcznościowe, zabawy na tzw. "dmuchańcach", konkursy, w tym konkurs plastyczny pt. "Wymarzone miejsce do spędzenia wakacji".
Wakacje - to czas, kiedy znajomości zawierane w sieci, nie zawsze w dobrej intencji, mają większe szanse na realizację w świecie rzeczywistym. Dzieci są na obozach i koloniach, bez nadzoru rodziców i tym, którzy chcą je wykorzystać, łatwiej je do siebie przekonać.
Sławek „hesja” Krajniewski to fotograf lotniczy, który Piotrków upodobał sobie jako bazę swojego projektu „Air-to-Air Meeting”. Kilkunastu fotografów i lotników spotyka się, aby zrobić fantastyczne zdjęcia lotnicze. Fly Fest był okazją do wykonania kolejnych.
Platforma Obywatelska rozpoczęła kampanię wyborczą do Sejmu i Senatu. W niedzielę o 13:00 w wielu polskich miastach przedstawiciele tej partii zorganizowali konferencje, podczas których przekazali dziennikarzom, że chcą skutecznie walczyć z politykami Prawa i Sprawiedliwości w jesiennych wyborach.
Przedstawiciele Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej już po raz siódmy zaprosili miłośników lotnictwa na międzynarodową imprezę najwyższych lotów - dosłownie i w przenośni. Fly Fest przyciągnął na lotnisko w Piotrkowie Trybunalskim tysiące ludzi z całej Polski i nie tylko. To dowód na to, że lotnictwo w Polsce ma się naprawdę dobrze.
Niemożliwe stało się bardzo prawdopodobne. Inicjatorzy akcji "S12 natychmiast!", rozpoczynając swoje działania zakładali najgorsze, nawet to, że będą zmuszeni blokować drogi. Po spotkaniu się z premierem Mateuszem Morawieckim wiele się zmieniło. Jak deklarowali podczas piątkowej konferencji prasowej zorganizowanej przez posła Grzegorza Lorka, blokad nie będzie, pozostaną jednak happeningi.