Najmłodsi piotrkowianie mogli zaznajomić się z dinozaurami oraz egzotycznymi zwierzętami w piątek (09.08.2024) na placu Pofranciszkańskim przy mediatece. Były dmuchańce, bańki mydlane i świetna zabawa dla całych rodzin. Imprezę zwieńczyła zabawa kolorowymi proszkami holi wszystko w ramach Dnia Dinozaura i festiwalu kolorów.
Centrum Informacji Turystycznej zaprasza 10 sierpnia na kolejny spacer tematyczny poświęcony historii Piotrkowa. Tym razem motywem przewodnim wycieczki będą Ormianie, którzy w dziejach naszego miasta odegrali istotną rolę.
W najbliższą niedzielę (11 sierpnia) organizatorzy festiwalu "Kolory Polski" zapraszają do Rozprzy. Koncert odbędzie się w zabytkowym rozprzańskim kościele.
Machina ruszyła! Rozpoczęła się rozbudowa drogi wojewódzkiej w Bąkowej Górze w gminie Ręczno w powiecie piotrkowskim. Będzie nie tylko bezpieczniej, dzięki inwestycji kierowcy będą mieli lepszy dojazd do A1, w dodatku zwiększy się atrakcyjność inwestycyjna regionu.
Premiery nadchodzących dni w Heliosie to komedia science-fiction „Borderlands”, romantyczna opowieść „It Ends with Us”, i kryminalny dramat „Motocykliści”. Na duże ekrany powróci też kultowa seria "Obcy" („Obcy: Romulus”). Piotrkowskie kino zaprasza również na przedpremierowe pokazy polskiego komediodramatu „Wróbel” i przygodowej animacji międzynarodowej produkcji „Łowcy przygód”. Dodatkowo szykuje się następny seans dla zwolenników anime oraz kolejny maraton horrorów, a na nim aż cztery mrożące krew w żyłach premiery. Co jeszcze?
Prezydent Piotrkowa Juliusz Wiernicki przyznał pięciu stowarzyszeniom dotacje na organizację imprez kulturalnych lub na bieżącą działalność. Dofinansowanie dostały stowarzyszenia: "Busola dla Artystycznie Uzdolnionych Dzieci”, "Stowarzyszenie Działań Artystycznych GALERIA OFF", "Europejskie Stowarzyszenie Modelarzy", "Towarzystwo Przyjaciół Piotrkowa Trybunalskiego" oraz "Stowarzyszenie Przyjaciół Ognisk Artystycznych". Łącznie to ponad 117 tysięcy złotych.
Od 1 listopada 2024 roku na wielu odcinkach dróg zostanie wprowadzona płatność za przejazd w ramach systemu e-TOLL. Rozporządzenie w tej sprawie opublikowało Ministerstwo Infrastruktury. Opłaty będą pobierane od kierujących pojazdami o dopuszczalnej masie całkowitej przekraczającej 3,5 tony.
Zapowiada się pełna atrakcji końcówka tygodnia z Mediateką 800-lecia. Jedną z nich będzie organizowany z okazji Dnia Miłośników Książek piknik połączony z akcją krwiodawstwa. Będzie też można wziąć udział w "Kosmicznych warsztatach", obserwować spadające gwiazdy czy obejrzeć film w plenerowym kinie.
Wynajem mieszkania zamiast kupna własnego jest bardzo spopularyzowany w zachodniej części Europy, trend dociera również do Polski. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie z przyczyn ekonomicznych oraz zawodowych. Co jednak, jeśli woda w wynajmowanym mieszkaniu nie zadowala pod względem jakości? Czy możemy sobie w takiej sytuacji pozwolić na urządzenie do uzdatniania wody?
Produkcja elementów z tworzyw sztucznych to jeden z najważniejszych filarów współczesnego przemysłu, który ma ogromny wpływ na różnorodne sektory gospodarki, takie jak motoryzacja, elektronika, medycyna czy opakowania. Zastosowanie tworzyw sztucznych jest wszechobecne w naszym codziennym życiu, od prostych przedmiotów domowego użytku po skomplikowane komponenty technologiczne. Ale na czym polega produkcja elementów z tworzyw sztucznych? Jakie etapy obejmuje i jakie technologie są zaangażowane w ten proces?