Pan Waldemar 12 lat temu przeprowadził się z bloku przy ul. Norwida do kamienicy przy Garncarskiej 13. Budynek przeszedł imponującą metamorfozę, jego elewacja ozdabia piotrkowskie Podzamcze. Przy okazji zamontowano instalację centralnego ogrzewania. Miało być lepiej, wygodniej, czyściej. Na pewno jest drożej. I to – jak twierdzą lokatorzy – dwa razy drożej.
Urząd Miasta w Piotrkowie ogłosił przetarg na wyłonienie wykonawcy rewaloryzacji parku Belzackiego. Oferty przyjmowane będą do 19 listopada.
Wojewoda Łódzki Tobiasz Bocheński stwierdził nieważność uchwały Rady Miasta w Piotrkowie dotyczącej ograniczenia targowiska miejskiego przy hali targowej. Radzie Miejskiej przysługuje skarga do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego.
- Pozyskaliśmy środki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi na rewitalizację parku Belzackiego, dzięki czemu znacząco zmieni on swoje oblicze – informuje prezydent Piotrkowa na swoim oficjalnym profilu na FB. W jednym z najpiękniejszych obiektów naszego miasta powstaną m.in. nowe alejki, ławki, scena letnia, pomost, siłownia zewnętrzna i plac zabaw dla dzieci, będą też nowe nasadzenia drzew, krzewów czy ziół. Prace mają wystartować w przyszłym roku.
Wirtualne biura działają obecnie zarówno w mniejszych jak i większych miastach.
Posiadając działalność gospodarczą, spółkę, fundację lub stowarzyszenie warto oddzielić siedzibę przedsiębiorstwa od siedziby firmy. Jeśli firma nie potrzebuje powierzchni biurowej można skorzystać z usługi, którą stanowi wirtualne biuro.
Aby firma wydawała się większa niż jest warto jako siedzibę rozważyć wirtualne biuro w centrum Warszawy w bliskim otoczeniu Dworca Centralnego czy Pałacu Kultury.
Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenie hydrologiczne dla województwa łódzkiego. We wtorek (13.10) opady będą jeszcze miały charakter umiarkowany, ale w nocy z wtorku na środę (14.10) prognozowany jest opad silny.
Mieszkańcy z terenu Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej i pozostałych części miasta, coraz częściej zgłaszają naszej redakcji, że w blokach zaczyna robić się zimno i cały czas nie zostało uruchomione ogrzewanie.
Wśród projektantów mody (moich kolegów zatrudnionych w państwowych firmach) tylko niewielu interesowało się sportem. W „Modzie Polskiej”, gdzie byłam zakotwiczona, z łatwością przejęłam temat ubiorów reprezentacyjnych polskich zawodników na olimpiady, mistrzostwa świata, defilady. Ani dyrekcja firmy, ani komitet olimpijski nie śledzili zbytnio sposobu realizacji kolekcji, aż do czasu formalnego przeglądu. Tylko dział zaopatrzenia, pracownia krawiecka i fabryki tkanin pilnowały poziomu zlecenia. Wszędzie spotykałam kibiców - w fabrykach kapeluszy, krawatów, toreb podróżnych i ozdobnych znaczków.
Około 400 drzew znika każdego roku z terenu Piotrkowa Trybunalskiego. Czasem drzewa zagrażają bezpieczeństwu pieszych lub kierowców, czasem są obumarłe, a czasem po prostu przeszkadzają przy remoncie na przykład ulicy. Jest jeszcze jeden czynnik, który sprawia, że drzew tracimy i tracić będziemy coraz więcej, to susza i bezśnieżne zimy. Liczba wydaje się ogromna, ale urzędnicy zapewniają, że w naszym mieście dba się o każde drzewo, a wycinki na pewno nie odbywają w sposób nieprzemyślany.
Piotrkowska policja umorzyła postępowanie w sprawie ewentualnego znieważenia pomnika Mikołaja Kopernika w Piotrkowie, do którego miało dojść podczas sierpniowego happeningu przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego. Prowadzi natomiast czynności w sprawie mężczyzny, który używał wulgaryzmów w kierunku uczestników spotkania i ukradł tęczową flagę.