W hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Piotrkowie odbyła się Piotrkowska Panorama Taneczna o „Złotego Piotrka” pod hasłem „800 tancerzy
na 800 lecie”. Tegoroczna edycja imprezy zgromadziła łącznie 902 wykonawców.
Do 6 czerwca mogą zgłaszać się osoby, które chcą wziąć udział w VII Piotrkowskim Festiwalu Wokalnym, organizowanym przez Miejski Ośrodek Kultury. Konkurs wokalny skierowany jest do uczniów szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, a także dorosłych.
31 maja obchodzimy Światowy Dzień bez Tytoniu. Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła, że w tym roku obchody będą odbywać się pod hasłem „Tytoń - zagrożenie dla rozwoju”.
Podczas trwającej wciąż majówki uważajcie na kleszcze! W tym roku chorych na boreliozę przybywa. Sanepid wylicza, że 12 miesięcy temu takich przypadków było o 20% mniej.
Tegoroczny Europejski Tydzień Szczepień będzie odbywał się (24 – 30 kwietnia) pod hasłem „Vaccines work” („Szczepionki działają”). - Jest to dobry czas, by przypomnieć społeczeństwu o roli szczepień ochronnych w zapobieganiu chorobom zakaźnym – zaznaczają pracownicy Państwowego Powiatowego Inspektoratu Sanitarnego w Piotrkowie.
Czy święta zawsze oznaczają dodatkowe kilogramy? Jak przetrwać Wielkanoc i nie przytyć? Konrad Gaca, znany specjalista żywieniowy, który odchudził tysiące Polaków, podpowiada, jak uniknąć nadprogramowych kilogramów w tym szczególnym czasie.
W ramach profilaktyki w powiecie piotrkowskim realizowana jest Wojewódzka Kampania „Dopalaczom mówimy STOP!” – wybieramy zdrowie”. Jak informuje nas Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim, adresatami kampanii są uczniowie klas I - III szkół gimnazjalnych, ich rodzice i opiekunowie oraz środowisko szkolne.
Jak co roku 7 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Zdrowia. Światowa Organizacja Zdrowia postanowiła, że tematem przewodnim obchodów będzie tym razem problem depresji i chorób psychicznych. „Depresja – porozmawiajmy o niej” to także hasło całorocznej kampanii ogłoszonej przez WHO.
Policja skontrolowała sklep, w którym wg ustaleń funkcjonariuszy, miały być sprzedawane dopalacze. Sprawa miała swój początek jeszcze 28 grudnia ubiegłego roku, kiedy to policjanci z wydziału kryminalnego komendy w Bełchatowie w sklepie na osiedlu Dolnośląskim zabezpieczyli ponad 70 opakowań dopalaczy, a sanepid zamknął część obiektu, w którym dochodziło do procederu.
Główny Inspektorat Sanitarny - za pośrednictwem rzecznika prasowego - potwierdził, że w Polsce panuje sezonowa epidemia. Mowa o nawet 350 tysiącach osób, które zgłosiły się do lekarzy z objawami lub podejrzeniami grypy. W województwie łódzkim (tylko w ostatnim tygodniu stycznia!) odnotowano 25 tysięcy zachorowań.