W Piotrkowie Trybunalskim otwarto oddział Głównej Biblioteki Lekarskiej. Będzie się mieścił w piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego. Jej przedstawiciele podkreślają, że takie miejsce jest w trybunalskim grodzie potrzebne.
Ponad 40 osób sprawdziło swoją znajomość ortografii. Autorką tekstu, z którym zmierzyli się uczestnicy Dyktanda Piotrkowskiego jest Izabella Radke-Marczak, nauczycielka z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych i Placówek Opiekuńczo-Wychowawczych nr 3 w Piotrkowie Trybunalskim. Z kolei lektorem był Bartosz Gumulec ze Stowarzyszenia Busola.
Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Czarnocinie ogłosiła konkurs na zaprojektowanie symbolu graficznego, który będzie dla książnicy znakiem rozpoznawczym. Dla zwycięzcy przewidziano nagrodę pieniężną w wysokości 500 zł.
Biblioteka Pedagogiczna w Piotrkowie Trybunalskim i szkoły TEB Edukacja postanowiły reaktywować publiczne dyktando w naszym mieście.
Ogólnopolska konferencja biblioterapeutyczna „Czytanie bawi, uczy, leczy” odbyła się we wtorek 15 października w piotrkowskiej mediatece.
Olga Tokarczuk została w czwartek laureatką literackiej nagrody Nobla, tymczasem pół godziny po ogłoszeniu werdyktu komisji noblowskiej wszystkie książki tej autorki oferowane w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie zostały zarezerwowane i wypożyczone.
Piotrkowscy bibliotekarze zapraszają do udziału w V Nocy Bibliotek. Już w najbliższy piątek (4 października).
Filia nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Piotrkowie ma zostać zlikwidowana.
Intensywne opady deszczu dają się we znaki nie tylko na Podkarpaciu, ale i w naszym regionie. We wtorek około godziny 17 zalana została biblioteka publiczna przy ul. Dworcowej w Moszczenicy.
Ośmiu osadzonych z Aresztu Śledczego w Piotrkowie (a właściwie z oddziału zamiejscowego AŚ w Goleszach) pomaga w przenoszeniu księgozbioru Miejskiej Biblioteki Publicznej do mediateki.