Zużycie wody spada od lat. Wygląda na to, że spadnie jeszcze bardziej, ponieważ od listopada od miejskiej sieci odłączył się Areszt Śledczy w Piotrkowie, który tylko w okresie od stycznia do listopada zużył prawie 61 tys.
metrów sześciennych wody.
Cztery foliowe torebki z białym proszkiem znaleźli w sobotnią noc policjanci u 23-latka, bywalca jednej z dyskotek w powiecie piotrkowskim.
Za dobre sprawowanie pracował poza Aresztem Śledczym, a teraz pewnie przyjdzie mu odsiadywać dłuższy wyrok. 29-letni osadzony wrócił bowiem z prac interwencyjnych do jednostki penitencjarnej w Piotrkowie z zaszytymi w majtkach narkotykami.
Dwieście siedemdziesiąt pięć cel mieszkalnych, dwieście dwanaście w większości obrotowych kamer, żelazne kraty, a za nimi setki więźniów, kilku tych z pierwszych stron gazet. To tu „mieszkali” m.in. Łyżwiński, „Popelina” czy „Dziad”.
O tym, w jakich warunkach przebywają osadzeni, kto do nich należy i dlaczego zbiegli sami informują władze o ucieczce, w sześć lat po uruchomieniu Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim opowiada mjr Paweł Gawrosiński.
Zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza policji został przedstawiony 18-latkowi z Tomaszowa. Nie jest to jego pierwsze przewinienie. W ciągu ostatnich dwóch miesięcy przeciwko 18-latkowi skierowano do sądu akt oskarżenia o prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości oraz o pobicie. 22-go lipca miał przedstawiony zarzut znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów. Decyzją Sądu Rejonowego w Tomaszowie agresywny nastolatek spędzi najbliższe dwa miesiące w policyjnym areszcie.
Kradzież zgubiła go podwójnie. 42-letni mężczyzna ukradł z szatni sportowej rower i telefon komórkowy. Swoją zdobyczą nie nacieszył się jednak zbyt długo, bowiem szybko wpadł w ręce policji. Jak się okazało był poszukiwany listem gończym.
25-letni więzień z Aresztu Śledczego w Piotrkowie wykorzystał okazję i uciekł strażnikom w trakcie pracy poza murami jednostki.
Kiedy trzy dni temu policja zatrzymała sprawców napadu z bronią w ręku na aptekę (20- i 14-latka), śledczy nie przypuszczali, że mogą mieć oni cokolwiek wspólnego z napadem na kasę SKOK Stefczyka, do którego doszło trzy miesiące wcześniej (zrabowano ok. 7,5 tys. zł). Wówczas bowiem zatrzymano domniemanego sprawcę (28 l.) i decyzją sądu trafił on do aresztu. Teraz okazuje się, że zamknięto nie tego co trzeba i podejrzany siedział w celi niewinnie. Do napadu na SKOK przyznał się właśnie 20-latek, zatrzymany po napadzie na aptekę. Wczoraj prokurator postawił mu zarzuty także w tej sprawie.
Mężczyzna osadzony w piotrkowskim areszcie powiesił się w celi. Do zdarzenia doszło kilkanaście minut po północy.
Informację potwierdził major Paweł Gawrosiński, kierownik Działu Penitencjarnego Aresztu Śledczego w Piotrkowie.
Tymczasowo aresztowany za dokonanie kradzieży z włamaniem mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego targnął się na swoje życie wczoraj wieczorem w tzw. celi przejściowej. Śledztwo w tej sprawie prowadzi prokuratura rejonowa w Piotrkowie.