W Radomsku wciąż nie ustalono nowych stawek za odbiór śmieci. Przypomnijmy, że w połowie roku zgodnie z ustawą za odbiór odpadów ma odpowiadać samorząd. Wcześniej jednak rada miasta musi przyjąć stosowne uchwały. W Radomsku wszystkie zdjęto z porządku obrad sesji RM.
Piotrkowscy radni nie chcą zająć stanowiska w sprawie opłat za śmieci. Wszyscy obecni podczas obrad komisji polityki gospodarczej przy opiniowaniu uchwały w tej sprawie wstrzymali się od głosu.
5 i 10 złotych na osobę za śmieci posegregowane i nieposegregowane - tyle będą płacić mieszkańcy Moszczenicy.
9,50 zł od osoby - tyle od lipca przyszłego roku może wynosić stawka za wywóz posegregowanych śmieci z gospodarstw domowych. Za nieposegregowane śmieci zaplacimy prawdopodobnie dwa razy tyle, czyli 19 zlotych od osoby.
Piotrków przygotowuje się do zmian w związku z nowelizacją ustawy o utrzymaniu czystości i porządku w gminach. W ubiegłym tygodniu zakończyły się w tej sprawie konsultacje społeczne. Doradca prezydenta ds. zagospodarowania odpadów komunalnych otrzymał 140 wypowiedzi na ten temat.
Miejski Zakład Komunalny w Sulejowie informuje, że z dniem 31 grudnia 2012 r. zostanie zamknięte składowisko odpadów komunalnych w Sulejowie przy ulicy Wschodniej.
W Radomsku trwają konsultacje społeczne związane ze znowelizowaną przez Sejm RP ustawą o utrzymaniu czystości i porządku w gminach.
Zakład przetwarzający śmieci na prąd i ciepło zamierza wybudować w Piotrkowie spółka Clean World Energy. Obiekt miałby powstać na terenie byłej huty szkła "Kara". - To nie będzie spalarnia śmieci - przekonywał w ostatnim programie OTSM Tadeusz Bąk, prezes spółki.
Wystarczą pierwsze chłody, by z kominów zaczął się unosić swąd palonych plastików. Dzieje się to najczęściej w dzielnicach domków jednorodzinnych. - Prawo zabrania palenia śmieciami w piecach - przypomina Jacek Hofman, komendant Straży Miejskiej w Piotrkowie Trybunalskim.
Od 2013 roku firmy segregujące i magazynujące odpady niebezpieczne będą musiały dostosować swoje magazyny do kryteriów zawartych w nowelizacji ustawy o odpadach z 2010 roku. W Piotrkowie taką działalnością zajmuje się kilka przedsiębiorstw, ale jak na razie tylko jedno próbuje dostosować się do narzuconych wymogów.