TERAZ22°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

W Dąbrowie zbierano pieniądze dla dzieci

A.Stańczyk
Aleksandra Stańczyk niedz., 12 sierpnia 2012 20:27
Dziś w Dąbrowie nad Czarną w gminie Aleksandrów mieszkańcy bawili się podczas Festiwalu Zespołów Folklorystycznych. Połączono jednak przyjemne z pożytecznym, bo imprezę zorganizowano głównie po to, aby zebrać pieniądze na rzecz ok. 20 dzieci z terenu gminy, które są rehabilitowane w Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnym Szansa w Piotrkowie.

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

Organizatorem przedsięwzięcia jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Aleksandrów "Jesteśmy razem".


- Dzisiaj organizujemy Festiwal Zespołów Folklorystycznych, a przy okazji zbieramy pieniądze na dowóz dzieci niepełnosprawnych z terenu gminy Aleksandrów do Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego Szansa w Piotrkowie – mówił Michał Małecki ze Stowarzyszenia. - Zaczynamy od przeglądu zespołów. Są również konkursy, gry i zabawy dla dzieci. Będzie pokaz fire show. Będzie można nawet polatać paralotnią nad gminą Aleksandrów. Przewidzieliśmy również loterię z nagrodami dla osób, które zakupią okolicznościowe cegiełki.


Przegląd zespołów ludowych ruszył punktualnie o godz. 15.00. Jako pierwsi na scenie pojawili się Tkacze z Moszczenicy, zespół, który nie tak dawno obchodził 60-lecie swojej działalności.


- Nasze Stowarzyszenie powstało w ubiegłym roku. Nasz cel to ogólnie promocja gminy Aleksandrów, a przy okazji różne przedsięwzięcia, imprezy, jak ta dzisiejsza - mówił z kolei Marek Stanik, prezes Stowarzyszenia. - Naszym celem jest odciążenie rodziców od obowiązku dowożenia dzieci do ośrodka w Piotrkowie. Chcemy, poprzez sprzedaż cegiełek, pozyskać środki na specjalistyczny samochód, który będzie dostosowany do przewozu osób niepełnosprawnych, a który będzie dowoził dzieci do Szansy. Chodzi o to, aby rodzice nie musieli tego robić własnym środkiem transportu, kosztem pozostałych dzieci, kosztem swojej pracy zawodowej.


- Dzieci mają zapewnioną w Szansie bezpłatną pomoc - rehabilitację, zajęcia logopedyczne, integrację sensoryczną, natomiast dojazd dziecka to koszty po stronie rodziców, a oznacza to i czas, i pieniądze. Stowarzyszenie zaproponowało, aby ulżyć rodzicom i ułatwić im życie. Dzięki tej inicjatywie dzieci będą mogły przyjeżdżać do nas częściej, ponieważ nie będzie to absorbowało czasu rodzicielskiego - mówiła uczestnicząca w dzisiejszym Festiwalu Hanna Gural, dyrektor Centrum Edukacyjno-Rehabilitacyjnego Szansa.


Imprezę wsparł Urząd Marszałkowski w Łodzi i wielu sponsorów.

 

Fot. Jarek Mizera

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 0

    reklama

    Dla Ciebie

    22°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio