TERAZ4°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Dobra
reklama

Park w Szynczycach otwarty po rewitalizacji (zdjęcia)

K.Żołądek
Krzysztof Żołądek niedz., 19 września 2021 19:27
Zabytkowy park wokół Szkoły Podstawowej w Szynczycach w gminie Czarnocin znów jest dumą okolicznych mieszkańców. W niedzielę (19.09) oficjalnie oddano go do użytku po rewitalizacji. Można podziwiać nie tylko wyeksponowany starodrzew, ale też mnóstwo nowych nasadzeń, między którymi wysypano nowe żwirowe alejki.

Wykryto bloker reklam!

Treść artykułu została zablokowana, ponieważ wykryliśmy, że używasz blokera reklam. Aby odblokować treść, proszę wyłączyć bloker reklam na tej stronie.

- Zakres prac był ogromny, ale udało się na całość znaleźć dofinansowanie. Około 400 tys. pozyskaliśmy w formie dotacji i pożyczki z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Łodzi, a pozostała część kosztów to środki pozyskane z Funduszu Inwestycji Lokalnych. Po stronie gminy było jedynie przygotowanie dokumentacji. Prowadzona była pielęgnacja rosnących tu drzew, pojawiły się nowe nasadzenia. Samych roślin mamy tu ponad pięć tysięcy - powiedział wójt gminy Czarnocin, Roman Miksa.

Prace związane z rewitalizacją XIX-wiecznego zabytkowego parku objęły m.in. remont ogrodzenia, budowę wjazdu z kostki brukowej na powierzchni 1600 metrów kwadratowych, kolejnych 1520 metrów kwadratowych zajęły alejki. Całość kosztowała niespełna 1,1 mln zł.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 16

    reklama

    Dla Ciebie

    4°C

    Pogoda

    Kontakt

    Radio