- Klient indywidualny będzie mógł kupić węgiel po cenie odpowiadającej jego średniej cenie z ostatniego roku. Węgiel kamienny, brykiet lub pellet będzie mógł być sprzedawany po cenie 996 zł brutto za tonę. Klient przyjdzie do składu węglowego i ta cena będzie właśnie taka, jak ustalona. Będzie można kupić maksymalnie 3 tony w takiej cenie. Jest to ogromne wyjście naprzeciw dla społeczeństwa– mówi Krzysztof Ciecióra.
Założenie projektu jest takie, że to firma zajmująca się sprzedażą węgla będzie otrzymywać rekompensaty z tytułu potencjalnie utraconych zysków. Warunkiem jej otrzymania będzie zarejestrowanie firmy w Polsce i sprzedaż odbiorcom indywidualnym węgla po wymienionej cenie.
Podstawowym warunkiem skorzystania ze wsparcia będzie wykorzystywanie przez gospodarstwo domowe następujących źródeł do ogrzewania: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane tym paliwem – zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.