Advertisement

W Sulejowie odbędą się...mistrzostwa świata

Strefa FMRegion Piątek, 15 listopada 201931
Mistrzostwa Świata w piłce siatkowej plażowej niesłyszących odbędą się w przyszłym roku w Sulejowie. Z tej okazji w piątek w sulejowskim magistracie odbył się briefing prasowy, podczas którego organizatorzy przedstawili szczegóły wydarzenia.

Ładuję galerię...

Mistrzostwa odbędą się między 9 a 15 sierpnia 2020 roku. To będzie wyjątkowy czas dla mieszkańców całego regionu, o czym przekonywali przedstawiciele władz Sulejowa. - To pokazuje jak nasza gmina poważnie podchodzi do różnych spraw. W naszych szkołach również są dzieci niedosłyszące. Musimy pokazać, że nie tylko mówimy, ale także bardzo dużo robimy dla tych osób. Spróbujemy zorganizować kurs języka migowego. Mam nadzieję, że to nauczy naszych młodych mieszkańców szacunku do każdego człowieka. Ja jestem możliwością organizacji tej imprezy zaszczycony - powiedział Wojciech Ostrowski, burmistrz Sulejowa. Co istotne, przedstawiciele tamtejszego samorządu mają już pewne doświadczenie w organizacji dużych sportowych imprez. - Jest lekki stres przed organizacją tej imprezy, ale już w ubiegłym roku udało nam się z powodzeniem zorganizować Mistrzostwa Polski osób niesłyszących. Byliśmy też gospodarzem finałowego turnieju Mistrzostw Polski juniorów i młodzików. To są imprezy na szczeblu centralnym, więc mam nadzieję, że sobie poradzimy - dodaje Bartosz Borkowski, przewodniczący Rady Miejskiej w Sulejowie.

 

Owocną współpracę z władzami Sulejowa chwalili przedstawiciele Polskiego Związku Sportu Niesłyszących. - Cieszy nas zainteresowanie burmistrza Sulejowa organizacją przyszłorocznego czempionatu. Za nami już pierwsze spotkania dotyczące kwestii organizacyjnych. W niedawnych Mistrzostwach Polski, które również odbyły się tutaj udział brali Japończycy. Reprezentanci Kraju Kwitnącej Wiśni byli wzruszeni pięknej sulejowskich krajobrazów i sugerowali, że chętnie wróciliby tutaj na Mistrzostwa Świata. Wcześniej w naszym kraju organizowaliśmy już światowe zmagania w pływaniu czy koszykówce. Bardzo się cieszę, że tym razem najlepsi niesłyszący siatkarze plażowi zawitają do Sulejowa.  - powiedział nam Wojciech Stempurski, prezes naszej narodowej federacji. 

 

W rywalizacji prawdopodobnie udział weźmie kilkanaście drużyn z 4 kontynentów. Areną zmagań będą boiska przy Szkole Podstawowej nr 1. 


Zainteresował temat?

8

4


Advertisement
Advertisement

Komentarze (31)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

gość ~gość (Gość)06.12.2019 20:10

Kolejny sukces Władz Miasta i Gminy Sulejowa. Gratulujemy przyznania organizacji Mistrzostw Świata Niesłyszących w piłce siatkowej plażowej. Osobom sceptycznym przypominam że rywalizacja sportowa w szczególności osób niepełnosprawnych to nie polityka. Sport łączy a nie dzieli. Dla miasta, gminy i całej Polski organizacja zawodów na tym poziomie to zaszczyt. Trzymam kciuki i będę razem z Wami kibicował. Łukasz Zieliński - trener Łódzkiego Klubu Sportowego Głuchych, reprezentant Polski w piłce siatkowej plażowej osób niepełnosprawnych.

11


kasa ~kasa (Gość)16.11.2019 09:41

Skoro Burmistrz wszędzie mówi, że nie ma pieniędzy, to czy nas stać na taki wydatek? Powinniśmy chyba oszczędzać? A taki wydatek Gminie chyba finansów nie poprawi a jedynie pogorszy sytuację? No to jak to w końcu jest? Są pieniądze, czy ich nie ma?

90


???? ~???? (Gość)17.11.2019 11:07

Kto to, jest ten Tony?

60


Przewodnik ~Przewodnik (Gość)17.11.2019 10:59

A czy uczestnikom i widzom będziemy również miejsca historyczne? Może zrobić taką atrakcję dla uczestników tej imprezy? Propozycja: 1.ul. Podkurnędz ruiny domu przy wjeździe do kościoła, 2.pozostałości XIX wiecznego domu ul Cmentarnej, 3. Nowoczrsne bochomazy na dolnym parkingu kościelnym przy ul. Cmentarnej, 4. Zwiedzanie pozostałości po terenach rekraacyjnych na tzw polance wraz ze zwiedzaniem (victorii). 5. Zwiedzanie pozostałości po przystaniach kajakowych, 6.można również zaplanować zwiedzanie wysypiska, przepraszam najpiękniejszego turkusowego jeziorka w centralnej części naszego kraju, tzw wapienników. Taka propozycja dobra?

91


gość ~gość (Gość)16.11.2019 19:58

Panie kanalizacja to pikus
W Uszczynie cale lato wody nie ma, ale tylko 12 godz na dobę

71


Tony ~Tony (Gość)15.11.2019 20:20

Brawo, mój kochany Bartoszku, BRAWO!!! Dzięki tobie i twojemu zaangażowaniu, burmistrz to doceni!!! Brawo!!!

54


gość 3 ~gość 3 (Gość)17.11.2019 10:35

A co z kanalizacją miasta i gminy?

50


gość ~gość (Gość)16.11.2019 23:28

A kiedy będą mistrzostwa w fotowoltaice? Bo w sąsiedniej gminie były

60


~babcia moherowa ~~babcia moherowa (Gość)16.11.2019 20:23

W Bełchatowie miała być piłka nożna podwodna, w Tomaszowie motory na lodzie, w Sulejowie mistrzostwa świata całe szczęście, ze w Piotrkowie nic wielkiego się nie dzieje.

51


gość ~gość (Gość)16.11.2019 07:30

Ile gminę kosztuje ta śmieszna impreza?? Niech ktoś z UM Z Sulejów A to napiszę.

102


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat