Advertisement

Urzędnicy o remoncie SP nr 12

UM Piotrków Trybunalski Wtorek, 11 października 202217
Na stronie internetowej Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim opublikowano komunikat dotyczący prac remontowych, które mają zostać przeprowadzone w Szkole Podstawowej nr 12. Portal ePiotrkow.pl jako pierwszy poinformował o kontrowersjach związanych z tym tematem. Urzędnicy podkreślają, że wyłonienie wykonawcy prac było długotrwałym procesem. Dodają też, że nie doszło jeszcze do podpisania z nim umowy.
fot.: K. Plackowski fot.: K. Plackowski

Przeczytaj: "Dwunastka" do modernizacji. Co z uczniami?

 

Dopiero po piątym przetargu, czyli po niespełna dwóch latach, wyłoniono wykonawcę kompleksowej modernizacji Szkoły Podstawowej nr 12. Jednak i przy tym postepowaniu nie obyło się bez przeszkód. Na sesji Rady Miasta, jaka odbyła się 26.09.2022 roku dołożono 1,8 mln zł, tak by piąty przetarg zakończył się sukcesem.

Mimo, że mamy wybraną firmę, postępowanie przetargowe nadal jest w toku, ponieważ Urząd Miasta nie podpisał jeszcze umowy z wykonawcą. Do 11 października pozostałe firmy biorące udział w przetargu mogą wnieść odwołanie od jego rozstrzygnięcia. Jeśli tak się stanie, procedura zakończenia postępowania znacząco się wydłuży. Z kolei, jeśli nie będzie odwołań, Urząd Miasta będzie mógł podjąć dalsze kroki zmierzające do podpisania umowy. Termin związania ofertą upływa 15 października. Dopiero po podpisaniu umowy z wykonawcą będzie ustalony szczegółowy harmonogram prac - informują piotrkowscy urzędnicy.

Ze względu na wcześniejszy brak chętnych do wykonania prac w SP nr 12 i II LO (na modernizację obu placówek miasto otrzymało dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego) konieczne było przeprowadzenie negocjacji z instytucją dotującą, aby ta wyraziła zgodę na wydłużenie terminu realizacji projektu. Ostatecznie termin wydłużono do czerwca 2023 r.

Z przeprowadzonych postępowań przetargowych wynika, że koszt prac w SP nr 12 i II LO na przestrzeni dwóch lat wzrósł z niespełna 11 mln zł do kwoty ogółem 18,3 mln zł. Miasto wystąpi do WFOŚiGW o dodatkowe dofinansowanie w kwocie ok. 8,5 mln zł: 2,5 mln zł - dotacja i 6 mln zł - pożyczka - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z zapisami przetargu modernizacja SP nr 12 ma zakończyć się w czerwcu 2023 roku, choć placówka ma być już gotowa na przeprowadzenie egzaminu końcowego dla ośmioklasistów.

Zakres planowanych do wykonania prac jest bardzo szeroki. Budynek został oddany do użytku w 1984 roku i budowany był w zupełnie innej technologii i przy użyciu materiałów odbiegających jakością od dzisiejszych. Odbija się to na komforcie nauki i pracy oraz kosztach utrzymania placówki. Stąd decyzja o kapitalnym remoncie. Mając na uwadze powyższe, nie jest możliwe przeprowadzenie kompleksowej inwestycji przy równoległym prowadzeniu zajęć lekcyjnych - mówią pracownicy Urzędu Miasta.

Po podpisaniu umowy z wykonawcą, ustalony zostanie harmonogram prowadzonych prac i organizacji nauki dla dzieci. Urzędnicy wspólnie z dyrekcją placówki i organami szkoły zapewniają, że dołożą wszelkich starań, aby inwestycja  przebiegła bardzo sprawnie i jak najmniej kolizyjnie.

Dyrekcja placówki będzie na bieżąco informowała rodziców dzieci (opiekunów prawnych) o wszystkich ustaleniach dotyczących organizacji nauki dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 12 - napisano w podsumowaniu.

Pełną treść komunikatu znajdziecie na stronie internetowej Urzędu Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.

 


Zainteresował temat?

4

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (17)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_mateusz ~goœć_mateusz (Gość)12.10.2022 09:01

Co za naród! Nie robić remontu- źle bo warunki coraz gorsze. Robić remont też źle bo komuś nie na rękę przekładać korepetycje. A może by tak zacisnąć zęby i w przyszłym roku zaprowadzić dzieci do nowoczesnej, ciepłej, pachnącej nowością szkoły? Polak to tylko marudzi, narzeka i byle tylko na złość. A w tym przypadku akurat decyzje o remoncie to dobra decyzja Rady i prezydenta. Ja wolę dzieci mieć w odnowionej szkole.

311


Rek ~Rek (Gość)11.10.2022 16:00

Najwazniejsze, że mamy prezydenta którego zazdrości nam cała Polska!!! Panie Chojniak tuż przed wyborami nie mógł Pan sobie strzelić lepszego samobuja!!!

123


Rodzic Fighter ~Rodzic Fighter (Gość)12.10.2022 12:56

Pewien Krzysio jest nauczycielem niech naucza w godzinach 16-18, pytanie czego on nauczy??

31


goœć_gosc ~goœć_gosc (Gość)12.10.2022 09:34

Czy redakcja może poprosić o konkrety, a nie ogólniki, że szkoła pamięta czasy z 1984 roku ?? Uczęszczałem w latach 2000 do tej szkoły i nie wiem czego jej może brakować do dzisiejszych standardów

50


Urzedak ~Urzedak (Gość)11.10.2022 22:32

Torta u Amazonek kroi prezydent, a milionowe decyzję i trudne komunikaty to już nie on tylko urzędnicy. Czy też zarabiają po 20 tysięcy miesięcznie?

92


Rodzic ~Rodzic (Gość)12.10.2022 05:14

Brawo. Jak już dzieci wciągnięte w naukę rodzice zaplanowane odbiory dzieci dojazdy korepetycje wy macie pomysł na remont. Dzieci od 15 do 20 porozrzucać po innych szkołach. Nie można było tego robić etapami w wakacje? Nie można tego robić piętrami?

72


Chrobry ~Chrobry (Gość)11.10.2022 17:50

A może by tak Chrobrego wyremontować, stan tej szkoły także nie jest najlepszy szczególnie wewnątrz.

82


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat