Street Workout Park „Wyzwolenie" oficjalnie otwarty

Strefa FM Czwartek, 06 czerwca 201920
Piotrków ma swój Street Workout Park. Specjalna strefa do treningu ulicznego znajduje się przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5. W czwartek nastąpiło oficjalne przecięcie wstęgi i otwarcie obiektu.

Ładuję galerię...

- Street workout to wykonywanie pewnych ewolucji, które wymagają zaangażowania siły i wytrzymałości. Konsekwencja treningu prowadzi do tego, że jesteśmy w stanie zrobić przeróżne figury. W czasie ćwiczeń angażujemy i wzmacniamy różne partie ciała. Pracujemy również nad balansem i równowagą, wtedy też budujemy swoją wewnętrzną stabilizację. Może i ten sport wydaje się niebezpieczny, ale tak naprawdę jest mało urazowy. Osoby, które to trenują bardzo rzadko miewają problemy z kręgosłupem. - powiedział Krzysztof Salej. - Do tej pory musieliśmy trenować na trzepakach czy znakach drogowych. Bardzo dobrze, że w Piotrkowie powstał Street Workout Park, bo daje to większe możliwości ćwiczącym. Jest dużo przyrządów, dzięki czemu trening jest bardziej urozmaicony – dodaje.

 

Street Workout Park "Wyzwolenie" to jeden ze zwycięskich projektów budżetu obywatelskiego 2018. Znajduje się przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 5 w Piotrkowie, tuż obok boiska, które również powstało w ramach budżetu obywatelskiego. - To już drugi etap prac na terenie naszej szkoły. Mamy boisko, teraz ten park, trzeci projekt wygrany, ale jeszcze nie zrealizowany i czwarty planujemy. Będziemy uzupełniać naszą przestrzeń o dodatkowe elementy z dostosowaniem tego do potrzeb osób niepełnosprawnych - powiedziała  Joanna Białaczewska, dyrektor ZSP nr 5. - Cieszę się, że jest coś takiego jak budżet obywatelski. To motywuje do działania, uczy pewnej solidarności mieszkańców, no i daje ogromną radość, jeśli uda się wygrać.

 

Podczas oficjalnego przecięcia wstęgi zorganizowany został również piknik. Na wszystkich czekało mnóstwo atrakcji, w tym trening street workout z piotrkowskimi zawodnikami.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

0


Komentarze (20)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

killme ~killme (Gość)18.06.2019 11:03

@cynik oczywiście, że reszta stoi na zdjęciach, bo to były wtedy zawody XD Więc co, mieliby wszyscy się rzucić na urządzenia i przeszkadzać w konkursie? Nie, ludzie stali i kibicowali. Pozdrawiam

10


gosć ~gosć (Gość)09.06.2019 13:48

Poproszę o kontakt do osób zaangażowanych w realizację projektu

20


cynik ~cynik (Gość)06.06.2019 14:33

A jakże. W szkole przy Roosvelta jest przyrządów od groma. Zainteresowanie młodzieży raczej ...znikome. Przeciwnie do sąsiedniego parku gdzie jest raczej tłoczno. Dym jak z wulkanu. Skąd wiem. Ano stąd ,że mieszkam o rzut kamienieniem. Same zdjęcia też nie napawają optymizmem. Dwóch młodzieńców ..a reszta stoi. Młodzież piotrkowska "galopem zmierza" do młodzieży angielskiej ,niemieckiej czyli zachodniej. Brzuchy większe niż rozum.

173


fernando ~fernando (Gość)06.06.2019 13:35

brawo ! to jeszcze tylko by się przydała ścianka wspinaczkowa taka z prawdziwego zdarzenia np. w hali relax

72


Ja ~Ja (Gość)06.06.2019 19:18

Patologia z pobliskich bloków zaraz wszystko rozkradnie

83


gość ~gość (Gość)06.06.2019 21:24

Jak Wyzwolenia to zaraz tego nie będzie, albo zosanie zdewastowane. Naprawdę super okolicę wybraliście. Towarzystwo będzie gdzie miało piwkować wieczorami

53


sd ~sd (Gość)07.06.2019 08:26

Chojniak, gdzie jest Castorama, gdzie zakłady, gdzie miejsca pracy

21


gość ~gość (Gość)07.06.2019 08:39

Kura

01


gość ~gość (Gość)06.06.2019 17:31

Młodzież woli papierosami.

30


CoolMen ~CoolMen (Gość)06.06.2019 16:34

A czy nie można nazwać tego obiektu po prostu po polsku - np: plac ćwiczeń "Wyzwolenie"? Widać Polacy nadal chcą być gęsiami.

80


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat