Advertisement

Piotrków Trybunalski w Strasburgu

Piątek, 06 czerwca 20080
Nie. To nie jest notatka z wyjazdu lokalnym notabli i źle rozpisanej delegacji. Nie będzie o piotrkowskim stoliku na tej czy innej wystawie. Będzie o skardze do Trybunału Praw Człowieka.


Uciekająca woda w blokowiskach.

Sześć lat: oczekiwań, próśb, propozycji, pism, felietonów, meili, sms... i nic. Piotrkowski Samorząd i Sąd nie mają czasu na głupoty. Procedury w kraju wyczerpane. Ubogacony wyrokami w imieniu RP sprawę oddaję do Trybunału Praw Człowieka.

Dla przypomnienia. W roku 2002, po tajniacku, TBS będący pośrednikiem między producentem wody a konsumentem, z inspiracji Waldemara Niewinnego, wprowadza Aneks do umowy najmu mówiący o tym, że różnicę, jaka pojawia się miedzy licznikami konsumenckimi a głównym licznikiem na budynku dzieli się na lokatorów.

Aneks jak i żaden inny dokument, nie wskazuje;
· miejsca poboru wody,
· licznika, który wymierza ową wodę
· nie mówi o jaką, potrzebną do eksploatacji budynku wodę chodzi...,
· nie wskazuje formy odwołania się.
Umowa jest dopustem – formą nieuleczalnej choroby. To komuna w III RP.

Budynek, w którym mieszkam, to budynek, który spokojnie, postoi jeszcze raz tyle lat ile sobie liczy. To nie jest budynek w katastrofalnym stanie, które nie opłaca się remontować, dostosowywać instalacji wodnej do istniejącego prawa, troszczyć o jego stan. Więcej. W swych rozmowach postulowałem zmianę lokalnego prawa. (producent wody, właściciel budynku, pośrednik, administrator to ta sama osoba prawna) Proponowałem osobę, która może napisać nowelizację prawa dla parlamentu. Chodzi o prawne wskazanie miejsca wkładania strat i kosztów. Nic. Głucha cisza. Przepraszam, bo to kilku boli – „milczkiem opróżniają rondel” i liczą na nie wiem, co...

Nie pozostawiono mi wyboru. Występuje przeciw mojemu państwu. Państwu, któremu służę 19 lat, bez obrywek... Robię to, ponieważ procedury w kraju zostały wyczerpane. Lokalna samorządowa komuna przerzuca podobnymi aneksami inne problemy, (których nie chce się rozwiązywać) na konsumenta, co leży w podstawowej sprzeczności z wieloma prawami... przede wszystkim blokuje rozwój.


Więcej

6 czerwca 2008


Zainteresował temat?

1

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat