Advertisement

Piotrkowskie topole "zły duch" chodników i ulic

Wtorek, 21 kwietnia 20090
To, że korzenie
Piotrkowskie topole "zły duch" chodników i ulic

To ,że korzenie topól niszczą chodniki i ulice ,między bajki można włożyć. Dlaczego? Ano dlatego , bo przy pomocy różnych mas nie wyłączając epoksydowych z domieszkami kruszywa można by je tak zabezpieczyć aby korzenie topól nie niszczyły w/w. Taki np. platan parkowy ,drzewo bardzo w swej korzennej strukturze i wielkości podobne do topoli rośnie czy raczej rosną przy ulicach innych miast : przykład.

No i tak jak sobie poczytałem wypowiedzi na forum do artykułu , co do których się zgadzam , co do innych nie. MZDiK w artykule kusi nas zastąpienie topól pojawieniem się innych drzew lip, klonów ,jesionów tylko jest pytanie , czy takiej samej wielkości? Podejrzewam ,że nie. Zgadzam się z opinią ,że tam gdzie drzewa zagrażają ludziom powinny zostać wycięte inne jak najbardziej pozostawione pod groźbą surowej kary za ich wycięcie. A co się dzieje z wyciętymi drzewami , tutaj pytanie jest najważniejsze. I tu pole do popisu powinny mieć instytucje , które powinny dociekliwie szukać odpowiedzi na tak zadane pytanie.

Ciekawe , czy włodarze MZDiK zastanowili się , co będzie się działo po wycięciu topól na danym terenie? Dlaczego były one właśnie tam posadzone , a nie gdzie indziej? Odpowiedź jest banalna ponieważ na terenie podmokłym topola działa osuszająco. Podejrzewam ,że po wycięciu wszystkich topól trza będzie zrobić meliorację. To jest taki podobny przypadek , jak w latach 70-tych była organizowana harcerska akcja "Frombork" przez Sekułę Ireneusza. Czym się akcja skończyła każdy wie. Żeby takich spustoszeń nie wywołała wycinka piotrkowskich topól.

halibuter

Zainteresował temat?

0

0


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat