Advertisement

POGODA: Majówka przed nami. Co w pogodzie ?

Autor: mcclay Piątek, 27 kwietnia 20120
W najbliższych dniach upał i słońce na przemian z lokalnymi,gwałtownymi burzami. Po nich pogodowa niespodzianka której nikt się chyba nie spodziewa.
POGODA: Majówka przed nami. Co w pogodzie ?

Chyba każdy z nas czekał na tegoroczny długi , majowy weekend. Co w pogodzie ?

 

Wczoraj Polska była pod wpływem wyżu znad Ukrainy oraz Bałkanów. Taki układ baryczny przynosi nam piękną , ciepłą i słoneczną pogodę.

W kolejnych dniach będzie podobnie. Jednak zmienią już niektóre pogodowe parametry , a co za tym idzie , będzie się zmieniać aura.

Otóż dzisiaj w całym kraju , podobnie jak i w naszym regionie , od rana dużo słońca i bez opadów. Jedynie na Wybrzeżu można się spodziewać popołudniowych burz , które lokalnie mogą być gwałtowne. Na ziemi Piotrkowskiej niebo bezchmurne lub widoczne delikatne , niegroźne obłoczki chmur piętra najwyższego. O temperaturze powietrza można powiedzieć że będzie upalnie , gdyż w cieniu pokaże ona nawet +28 stopni. W naszym regionie nie będzie o wiele mniej gdyż spodziewamy się około +26 / +27 .

Podobna sytuacja zapowiada się na niedzielę. Pięknie i słonecznie z temperaturami około +27 stopni.

O prognozie na kolejne dni podchodźmy ostrożniej , gdyż ich szansa sprawdzenia się wynosi już tylko około 60 %

Poniedziałek od rana piękny , słoneczny i upalny . Jednak z upływem dnia , możemy się spodziewać rozwoju chmur konwekcyjnych. Wszystko za sprawą możliwej , potencjalnej energii konwekcyjnej która napłynie do Polski z zachodu. Co to oznacza? Otóż w tym dniu będą możliwe gwałtowne burze termiczne. Burze termiczne to takie które nie są związane z żadnym przechodzącym frontem zimnym. Są zaskakujące gdyż mogą się błyskawicznie wytworzyć z pojedynczej , niegroźnie wyglądającej chmury cumulus. Taka burza może się „urodzić” w ciągu 15-20 minut. Więc nie bądźmy zaskoczeni na pojawienie się popołudniami takich burz. Dobrze jest uważnie obserwować niebo. Najbardziej prawdopodobnymi regionami gdzie takie zjawiska wystąpią to Dolny i Górny Śląsk , Wielkopolska , Centrum oraz Mazowsze.

Wtorek będzie podobny chociaż temperatury już nie będą tak wysokie jak w najbliższych dniach. Burze będą nadal możliwe w centrum , na Górnym Śląsku , Lubelszczyźnie i Podkarpaciu. Nieznacznie się ochłodzi. W najcieplejszym momencie dnia temperatury pokażą od +18 na Wybrzeżu do +24 na Lubelszczyźnie.

Proszę pamiętać ,że możliwe są zmiany w pogodzie o których będą Państwo informowani na bieżąco w komunikatach pogodowych na stronie portalu lub powstanie nowy artykuł ze zmianami.

Pogodowym zaskoczeniem może być końcówka przyszłego tygodnia. Otóż całkiem możliwe jest że nad Skandynawią powstanie wyż który klinem „wślizgnie” się do Polski przynosząc znaczne ochłodzenie. W nocy w wielu regionach kraju , temperatura spadnie poniżej zera ! Prawdopodobnie będą to dwie lub trzy nocki gdzie słupek rtęci pokaże nam -2 stopnie . Przy gruncie mróz może być jeszcze większy. Wstępnie ocenia się że majowe przymrozki wystąpią w całym kraju.

Póki co cieszmy się słoneczną , piękną i ciepłą pogodą , która zachęca do spacerów oraz do spotkań towarzyskich przy grillu i ognisku. Warto te dni teraz wykorzystać.


Zainteresował temat?

0

0


Advertisement
Advertisement

Komentarze (0)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Na tym forum nie ma jeszcze wpisów
Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat