Advertisement

Obejrzeli wodne inwestycje i wizytowali drogi

Region Czwartek, 25 maja 20232
Radni Rady Miejskiej Wolborza zapoznali się z obecnym stanem miejskich i gminnych inwestycji. Część z nich została już zakończona, inne są w trakcie realizacji.

Ładuję galerię...

Radni obejrzeli dwa zmodernizowane ujęcia wody w Wolborzu i Polichnie. Dzięki tym modernizacjom miasto i gmina Wolbórz jest zabezpieczona w dostawę bieżącej, czystej wody pitnej dla wszystkich rejonów gminy. Wydajność ujęć wody zwiększyła się z 60 do 120 m³ na godzinę. Wartość inwestycji: 6.642.000,00 zł, z czego 4,9 mln zł pochodzi z dofinansowania.

 

Następnie radni obejrzeli oddaną do użytku ulicę Słoneczną w Wolborzu oraz trwającą budowę dróg z chodnikami w Swolszewicach Dużych i Komornikach. Wartość tych inwestycji to ponad 7,7 mln zł. Dotacja z rządu to zaś 4,8 mln zł.

POLECAMY


Zainteresował temat?

1

3


Advertisement
Advertisement

Komentarze (2)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

goœć_wiktor ~goœć_wiktor (Gość)26.05.2023 04:50

Bareja hahaha

10


Rzepicha ~Rzepicha (Gość)25.05.2023 14:26

Poprzedni włodarz gminy obiecywał budowę zbiornika retencyjnego, obecny zaniechał , zbyt dużo zabiegów i zapału do tej inwestycji.

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat