Na takie pytanie odpowiadali słuchacze wtorkowego magazynu radiowego „Magiel” (Strefa FM). Okazuje się, że jeszcze 4 lata temu za wizytę w prywatnym gabinecie lekarskim w Piotrkowie trzeba było zapłacić od 30 do 80 zł. Ale te kwoty znacznie wzrosły. Porada ortopedy kosztuje dziś 100 zł, endokrynologa - 150, a np. wizyta u gastrologa - od 100 do 130. Różne ceny obowiązują też w gabinetach stomatologicznych, ale tutaj zakres wykonywanych na miejscu zabiegów jest znacznie bardziej zróżnicowany.
- Każdy podmiot prowadzący prywatną działalność lekarską może ustalić dowolną wysokość cen za oferowane usługi - mówi Katarzyna Strzałkowska, rzecznik Naczelnej Izby Lekarskiej. - Od czego cena zależy? Od wielu czynników. Od trudności zabiegu (w przypadku stomatologów), od wyposażenia gabinetu, wykształcenia i ukończonych kursów lekarza, a także od miasta, w którym działalność jest prowadzona. Powszechnie wiadomo, że wyższe ceny obowiązują np. w stolicy.
Ponieważ na bezpłatną wizytę u specjalisty trzeba czekać czasem nawet latami, wielu z nas wybiera gabinet prywatny. A tutaj trzeba płacić. Ile? To pytanie także do Was.
- Wypadek na skrzyżowaniu Sikorskiego i Concordii. Jeden z kierowców wjechał na czerwonym świetle
- Viva la musica w Sulejowie
- Poznaliśmy zasłużonych dla Wolborza
- Nowy transport publiczny w gminie Sulejów już uruchomiony
- Będą sekundniki i zielona fala na trasie W-Z.W planach likwidacja części przejść, na innych pojawi się sygnalizacja. Zostanie wprowadzony nowy limit prędkości. Na jakie zmiany mogą liczyć kierowcy?
- Piotrkowianie obchodzili dzień przytulania
- Kolejne alarmy bombowe w piotrkowskich szkołach
- Kolizja w Rękoraju. Zderzenie osobowego Opla z dostawczym Fiatem
- Wola Krzysztoporska. Asystenci wspomagali osoby z niepełnosprawnościami