Advertisement

Co z przebudową Wolborskiej i Rakowskiej?

UM Piotrków Trybunalski Wtorek, 21 czerwca 2022266125
Modernizacja ul. Wolborskiej i Rakowskiej to bardzo oczekiwane przez kierowców inwestycje. Na ich realizację miasto otrzymało ponad 28 milionów złotych z Polskiego Ładu. Urzędnicy już rozpoczęli pierwsze przygotowania.

Ładuję galerię...

 

Urząd Miasta ogłosił przetarg na wykonanie koncepcji projektowej oraz tzw. programu funkcjonalno-użytkowego dotyczącej przebudowy tych dwóch ulic. Są to dwa niezbędne dokumenty, bez których miasto nie będzie mogło ogłosić przetargu na realizację tej inwestycji.


Firma, która w postępowaniu zaproponuje najkorzystniejszą ofertę, wykona koncepcję drogową z infrastrukturą towarzyszącą (m.in. kanałem technologicznym, kanalizacją deszczową, oświetleniem, kanalizacją sanitarną i wodociągiem) oraz zielenią dla przebudowy ul. Wolborskiej, od skrzyżowania ul. Wojska Polskiego/ul. Curie-Skłodowskiej do ul. Miast Partnerskich wraz z rondem NSZ oraz ul. Rakowskiej, od skrzyżowania z ul. Wolborską do ul. Miast Partnerskich. 

 

Ulica Wolborska zostanie przebudowana na długości blisko 1,5 kilometra, a ul. Rakowska na długości około 650 metrów. 

 

Zakres koncepcji ma objąć m.in.:
- przebudowę jezdni,
- budowę jednostronnego ciągu pieszo-rowerowego o szer.2,5 m,
- przebudowę jednostronnego chodnika o szer. min. 1,5 m,
- remontu nawierzchni skrzyżowań, z ewentualną budową ronda u zbiegu ulic: Wolborskiej i Rakowskiej,
- przebudowę zjazdów do posesji,
- budowę zatok autobusowych,
- budowę/przebudowę istniejących mediów wraz z oświetleniem,
- przebudowę istniejącego parkingu przy ulicy Rakowskiej,
- wymiany nawierzchni na ul. Litewskiej o dł. ok. 170 m,
- zagospodarowania terenu zielenią.

 

Oferty w przetargu należy składać do 22 czerwca. Firma na przygotowanie PFU oraz wykonanie koncepcji projektowej będzie miała czas do końca listopada 2022 roku.


Zainteresował temat?

1

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Hmmm ~Hmmm (Gość)23.06.2022 12:49

Ciekawe czy władze pomyślały o trasie alternatywnej na czas remontu? Objazd wyznaczycie Sulejowską i Miast Partnerskich? Jeśli tak, to już teraz szczerze gratuluję zakorkowania tej części miasta...

10


Maniak roweru ~Maniak roweru (Gość)23.06.2022 00:47

W tym mieście trzeba budować niezbyt bezpieczne dla pieszych, ale i dla rowerzystów ciągi pieszorowerowe( często skręcające w prawo samochody wchodzą w kolizję ze słabo widocznym dla kierowcy rowerzystą na takim ciągu poza jezdnią).
Mimo wielu dyskusji w poprzedniej RM, nie może dotrzeć do urzędniczych głów, że najprościej, najtaniej i najlepiej lokalizować drogi dla rowerów w obrębie jezdni. Tak robi się w wielu miastach w Polsce i powszechnie w Europie.
Wszędzie, ale nie w Piotrkówku

30


john wick ~john wick (Gość)21.06.2022 08:00

Kolejna chałowa "przebudowa". Nie dość, że będzie ciąg pieszo-rowerowy (a nie pas dla rowerów na asfalcie), to będzie zbyt wąsko. I oczywiście niezgodnie z rozporządzeniem w sprawie warunków technicznych dróg publicznych. Jeśli już decydujemy się na durne rozwiązanie jakim w większości przypadków jest ciąg pieszo-rowerowy, to minimalną szerokością w obszarze zabudowy są 3 metry. 2,5 metra jest dopuszczalne jedynie w drodze wyjątku. Czy w Urzędzie Miasta zabrano dostęp do Google?a? Bo to można ustalić w pół minuty.
Do tego aż dwa dni na zgłoszenie projektu. Informacja na stronie miasta 20 czerwca, koniec składania ofert 22. Trzeba mieć nielichy refleks, żeby się załapać.

122


mloda ~mloda (Gość)21.06.2022 07:20

na skrzyżowaniu wojska polskiego/curie-skłodowskiej/plac litewski przydałoby się rondo, które po pierwsze umożliwiłoby skręcanie w lewo z curie-skłodowskiej do wojska polskiego, a po drugie ułatwiłoby wyjazd z wojska polskiego w lewo do wolborskiej

133


Jar ~Jar (Gość)21.06.2022 08:47

Jak zwykle coś się robi w Piotrkowie Trybunalskim bez przeprowadzenia gruntownej analizy potrzeb mieszkańców. Remont jest potrzebny ale też są potrzebne ronda na skrzyżowaniach ul. Rakowskiej z ul. Miast Partnerskich oraz rondo na pl. Litewskim na skrzyżowaniu ul. Wojska Polskiego, ul. Wolborskiej z ul. Marii Skłodowskie-Curie! Podejrzewam, że nie ma pieniędzy z UE i nic z tego nie będzie. Wcześniej remontowano ul. Rakowską do S8 nie pomyślano wtedy o budowie drugiej jezdni tak jak w przypadku alei 800-lecia! Tak nie można prowadzić inwestycji bo to hamuje to rozwój miasta kiedy samochodów przybywa!!!

142


Moszczenicanin ~Moszczenicanin (Gość)21.06.2022 07:04

Pełki wygrajo

133


EP97300 ~EP97300 (Gość)21.06.2022 14:50

"remontu nawierzchni skrzyżowań, z ewentualną budową ronda u zbiegu ulic: Wolborskiej i Rakowskiej"
Dlaczego ewentualną? Tam powinno być rondo i ulica łącząca je z ul. Wierzejską?

52


Vtc ~Vtc (Gość)21.06.2022 10:21

A Roosevelta ??? Macie jeszcze 9 dni na ogłoszenie przetargu który wygra peuk. Zgodnie z waszymi wcześniejszymi zapowiedziami. Swoją drogą peuk chyba zwiększy zatrudnienie. 1 mają, rakowska, wolborska Roosevelta. ?!?!?

31


jaro ~jaro (Gość)21.06.2022 08:39

A co z ulicą Moryca ????????? Zamknęli i na tym koniec remontu !!!!!!!!????

50


obs. ~obs. (Gość)21.06.2022 08:27

Pewnie "gdzieś" są. Ale jak są ,to zżera je inflacja. Jak się "nasi" obudzą to się okaże że na "koncepcję" nie starczy a co dopiero na remont.

80


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat