Advertisement

Co stanie się z pucharami Concordii?

ePiotrkow Czwartek, 22 września 201622
Puchary, sztandary, medale, odznaczenia, okolicznościowe rzeźby – materialna historia klubu sportowego Concordia stoi na półkach w jednym z budynków na terenie stadionu miejskiego przy ulicy Żwirki. Stamtąd muszą zniknąć, bo pomieszczenia wynajęła szkółka piłkarska, która musi mieć miejsce na własne trofea. Gdzie trafią te, które przez ponad 100 lat zdobywała Concordia?

Ładuję galerię...

- Mam nadzieję, że puchary znajdą zacne miejsce. Dziś są to prywatne zbiory Dariusza Dzwonnika – mówi Arkadiusz Sikorski, prezes Akademii Piłki Nożnej w Piotrkowie, to on wynajmuje od OSiR-u pomieszczenia, w których stoją puchary Concordii. - Te trofea powinny znaleźć godne miejsce, gdzie wszyscy będą mogli je podziwiać. My je konserwujemy, pilnujemy, ale to przecież nie jest nasze, to dziedzictwo Concordii Piotrków. Mam nadzieję, że właściciel tych nagród i władze Ośrodka Sportu i Rekreacji jakoś się w tej sprawie dogadają.

 

A chodzi nie tylko o puchary, które przez lata zdobywali sportowcy, ale również sztandary Concordii, medale, odznaczenia czy okolicznościowe rzeźby. Nie ma żadnych wątpliwości, że wszystkie te przedmioty powinny ujrzeć światło dzienne.

 

Gdzie trafi materialna część sportowej historii naszego miasta?

 

O tym więcej w kolejnym „Tygodniu Trybunalskim" i na antenie Strefy FM.


Zainteresował temat?

6

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (22)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

stary piotrkowianin ~stary piotrkowianin (Gość)25.09.2016 08:37

plujcie na siebie i niszczcie wszystko, jedyna wartoscia kasa,kasa,kasa.....

10


kid30 ~kid30 (Gość)22.09.2016 13:32

...jak to prywatne zbiory Dzwonnika!!! Przezież to jest całe dziedzictwo Concordii.
Oddać je do muzeum piotrkowskiego. Napewni znajdzie się miejsce...

303


IA ~IA (Gość)23.09.2016 15:47

Jak może być coś Dzwonnika jak tego gościa Bóg jeszcze nie planował kiedy ten klub był zakładany. Co jest jego? jego jest wyrok za defraudacje, a takie " skarby" powinny być przekazane do miejskiego muzeum skoro KS Concordia to historia...

21


ZGODA czyli Concordia ~ZGODA czyli Concordia (Gość)23.09.2016 15:33

O wszystko i wszystkich mamy się kłócić moi Rodacy, moi dobrzy Polacy??? Dlaczego? Tak w ogóle to te trofea są własnością Klubu Sportowego ZGODA czyli Concordia, a kto jest właścicielem tego klubu? Jeżeli p.D.Dzwonnik, to on powinien zabezpieczyć te pamiątki, a jeżeli NIE, to te wszystkie przedmioty powinny być dane, jako depozyt do piotrkowskiego muzeum, do czasu jak sąd rozstrzygnie kto i czego jest właścicielem, bo z artykułu wynika, że klub jest postawiony w stan likwidacji. Niezłe zamieszanie z władzami miasta, z klubem i z majątkiem tegoż stowarzyszenia. Może należy całym tym bałaganem zainteresować sądy i prokuratury odpowiednich szczebli? Najważniejsza jest prawda, są fakty oraz zgodność z prawem i sprawiedliwość. A jest to chyba ważne dla historii i tradycji Piotrkowa i piotrkowskiego sportu.

21


ula z ula ~ula z ula (Gość)23.09.2016 14:31

Widzę na zdjęciu, że to bardziej urny niż puchary. A jak urny to wiadomo gdzie ich miejsce. Zresztą podobnie jak Concordii.
Warszawy, Wrocławia, Poznania, Krakowa nie stać na w miarę normalną drużynę, to co w taki Piotrkowie ma być?

12


Arek ~Arek (Gość)23.09.2016 00:31

Te puchary mają wartość tylko na złocie ponieważ Concordia nie miała wyników sportowych na skalę ogólnopolską. Nigdy nie była mistrzem Polski ani w ce czy brązowym medalistą

32


Witek ~Witek (Gość)23.09.2016 08:51

Znając życie podziela się miedzy siebie prezesi i urzednicy

21


Kierowca 30 ~Kierowca 30 (Gość)22.09.2016 16:56

kupie chętnie w cenie złomu

28


LUQ LUQranga23.09.2016 02:28

chętnie kupię w cenie złomu stalowego

24


alko ~alko (Gość)23.09.2016 02:19

a przepiją

31


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat