Advertisement

Zadbają o miejsca pamięci

ePiotrkow Wtorek, 20 października 201520227
W sobotę, 24 października przedstawiciele Stowarzyszenia "21" uporządkują kilka nagrobków na Starym Cmentarzu. Ponadto uczestnicy spotkają się w Lesie Wolborskim, gdzie w 1940 rozstrzelano młodych mieszkańców Piotrkowa.
Zadbają o miejsca pamięci

- Odwiedzimy miejsce niezwykłe i nieco zapomniane. Przypomnimy historię związaną z tragicznymi wydarzeniami z tamtych lat. Mało kto potrafi tam trafić. Niewiele jest też upublicznionych informacji o tych tragicznych wydarzeniach. Wiemy, że egzekucja odbyła się 29 czerwca 1940 roku. Rozbieżne są informacje dotyczące straconych - mówi Marlena Wężyk-Głowacka, prezes Stowarzyszenia.

 
Działacze "21" apelują do wszystkich, którzy mają wiedzę na temat tych tragicznych wydarzeń, o kontakt. 
 

Zainteresował temat?

3

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (7)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

czytelnik ~czytelnik (Gość)27.10.2015 18:24

więcej informacji jest już na stronie www.stowarzyszenie21.pl Zamieszczono już część informacji, poszukiwania będą trwały dalej.

20


stowarzyszenie 21 ~stowarzyszenie 21 (Gość)20.10.2015 21:58

Jesteśmy w trakcie tworzenia monografii dotyczącej przedmiotowej sprawy...mimo bardzo skromnej literatury....proszę o cierpliwość.

40


Obserwator DWA ~Obserwator DWA (Gość)20.10.2015 17:53

Działania młodzieży godne najwyższego uznania. Ale czy ktoś będzie pamiętał o Cmentarzu Żołnierzy Radzieckich przy ul. Rakowskiej. W młodości chodziliśmy tam ze szkoły robić porządki.Warto raz w roku pamiętać o tych którzy polegli na naszej ziemi.Odsuńmy - choć raz w roku- nienawiść i późniejsze zawirowania historyczne.

41


snoop drągi drong ~snoop drągi drong (Gość)20.10.2015 10:53

W tkz lasku Belzackim są dwie mogiły. Czy jest ktoś wstanie powiedzieć czyje? Wiem, że w lesie w Przygłowie też jest samotna mogiła (chociaż teraz bym jej nie odnalazł) czy ktoś ma jakieś informacje z czystej ciekawości?

40


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat