Advertisement

W rocznicę Powstania Warszawskiego będzie marsz

ePiotrkow Czwartek, 23 lipca 201524
Wkrótce obchodzić będziemy 71. rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. Aby uczcić pamięć powstańców w mieście odbędzie się Piotrkowski Marsz Pamięci Powstania Warszawskiego.
W rocznicę Powstania Warszawskiego będzie marsz

Marsz wyruszy 1 sierpnia o godz. 17.30 spod pomnika Grobu Nieznanego Żołnierza na Placu Kościuszki, przejdzie ulicami Toruńską i Cmentarną na piotrkowskie nekropolie, gdzie znajdują się mogiły powstańców oraz osób poległych w Powstaniu. Po przedstawieniu biogramów piotrkowian – uczestników Powstania, na ich grobach zostaną zapalone symboliczne znicze.

 

Dzień wcześniej, 31 lipca odbędzie się akcja porządkowania mogił powstańców. Zbiórka o godz. 17.00 przed bramą Starego Cmentarza Rzymskokatolickiego przy ul. Cmentarnej. Wszyscy chętni proszeni są o zabranie ze sobą narzędzi przydatnych przy pracach porządkowych.

 

Organizatorami przedsięwzięć są Klub Historyczny im. gen. Stefana Roweckiego „Grota” oraz Klub Gazety Polskiej w Piotrkowie Trybunalskim.


Zainteresował temat?

10

1


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (24)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

mis ~mis (Gość)23.07.2015 10:47

Pamięci 200 tys.warszawiaków, którzy zginęli niepotrzebnie. Dowódcy powstania powinni pośmiertnie byc skazani i zdegradowani w hierarchii wojskowej. Nie rozumiem jak można czcić dowódców powstania. Rząd londyński powinien sie pogodzić z tym co ustalono w Techeranie a nie przyczynić sie do śmierci 200 tys ludzi. Przez całe 20 lat pomiędzy wojnami swiatowymi nie zrobili nic dla bezpieczeństwa Polski, a wczasie wojny byli nieudolni i nie potrafili z nikim sie dogadać, tylko przekladali swoj interes ponad wszystko. Co do armii czerwonej, to wiadomo, że Stalin mial w d.... rzad londynski i nie chciał pomoc. Nawet ze względu strategicznego złamanie lini frontu na wisle bylo chore, bo po co tracić żołnierzy i sprzet, w imię interesu rzadu londyńskiego. Polska została sprzedana przez Anglików i Amerykanów, a wszystkiemu sa winni politycy polscy, którzy doprowadzili do słabości polskiej armii i prowadzili złą politykę zagraniczną, a dla zwykłych obywateli nie zrobili nic. Komuniści niczym sie nie roznili od polityków,którzy rzadzili między wojnami światowymi.Szkoda,ze Dmowski i Paderewski dopuścili do władzy Piłsudskiego, od tego zaczęły sie wszystkie nieszczęścia Polski w 20 wieku. Niestety Polska w historii ma samych nieudolnych przywódców, którzy nie potrafili rządzić z korzyścią dla Polski.

54


mieszkaniec tego Miasta ~mieszkaniec tego Miasta (Gość)23.07.2015 10:57

A ja sobie sam pójdę na grób swojego dziadka Powstańca Warszawskiego bo nie chcę by hurrapatrioci z Klubu szczujni Gazety Polskiej zawłaszczali Jego pamięć.

76


antysklave ~antysklave (Gość)23.07.2015 22:27

Do sklawe....umiesz nie krytykować? Taki marsz odbył się pierwszy raz w ubiegłym roku wstań na chwilę od kompakt to może coś zobaczysz .

20


luzik luzikranga23.07.2015 21:47

Cytuję: "Dzień wcześniej, 31 lipca odbędzie się akcja porządkowania mogił powstańców".
A więc bohaterowie walczący o Polskę (jaka by ona nie była) potrzebni są wam tylko przez dwa dni w roku - akurat na wasze pokazowe patriotyczno-idiotyczne szopki. Przez pozostałe 363 dni roku tych bohaterów macie w ... No, właśnie gdzie?

Komentarz był edytowany przez autora: 23.07.2015 21:48

43


z szacunkiem ~z szacunkiem (Gość)23.07.2015 17:00

Chore ambicje dowódców AK doprowadziły do śmierci 200 tysięcy cywilnej ludności Warszawy i i 18 tysięcy żołnierzy, głównie młodych wspaniałych ludzi a samo miasto zostało zrównane z ziemią. To było historyczne samobójstwo, które niektórzy zachodni politycy i historycy nazywają bezdenną głupotą.Chylę czoła przed tymi, którzy oddali życie w powstaniu, ale nie każcie mi decyzji o jego wybuchu oceniać bezkrytycznie.

75


Prośba ~Prośba (Gość)23.07.2015 08:02

Cześć bohaterom Powstania bez względu na naszą ocenę tego wydarzenia jak najbardziej się należy, ale kochany Klubie gen. Grota - PPP to nie tylko Powstanie Warszawskie. Miejcie na uwadze, by w roku przyszłym poświęcić chwilę czasu akcji "Burza" we Lwowie, czy Operacji "Ostra Brama", o których to wydarzeniach świadomość w społeczeństwie jest obecnie zerowa.

51


gość 21 ~gość 21 (Gość)23.07.2015 08:17

Owszem chwala Bohaterom ale moim zdaniem ci co wzieli d**e w troki i zwiali do Anglii i z obcej ziemi nawoływali by biedny naród walczył za panów to dzis powinni zostac za to osądzeni gdyz przez nich tysiące niewinnych ludzi zgineło i to całkiem nie potrzebnie .Samo powstanie było niepotrzebne bo doprowadziło do masakry ludności i ktos powinien za to odpowiedzieć.Walczyć mozna ale z głowa i nie porywac sie z motyka na słońce bo zycie jest jedno a martwy bohater nikomu do niczego nie jest juz potrzebny i o tym powinni pamietac ci co wywołali to powstanie

45


antysklave ~antysklave (Gość)23.07.2015 09:19

Do sklawe....umiesz nie krytykować? Taki marsz odbył się pierwszy raz w ubiegłym roku wstań na chwilę od kompakt to może coś zobaczysz .

30


sklave sklaveranga23.07.2015 08:52

Wystarczyło że Duda wygrał wybory i już pierwsze marsze. Nie pamiętam by kiedykolwiek w Piotrkowie była tak uroczyście świętowana rocznica Powstania Warszawskiego. A gdy PiS przejmie władzę dzień będzie się zaczynać się od modlitwy o pomyślność, potem praca za bóg zapłać, msza dziękczynna, umartwianie, wypominki, spanko i abarotno świątek, piątek i niedziela. Niestety wtedy będzie już za późno by myśleć o swojej godności, prawach.
Repolonizacja to w gruncie rzeczy repisizacja, po której naród ustawiony zostanie do pionu, z rączkami złożonymi do modlitwy a wszystko to pod czujnym okiem księdza Oko.
Więcej na http://sklave.manifo.com/-nawesolo

710


Bednarski ~Bednarski (Gość)23.07.2015 07:22

Chwała Bohaterom

150


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat