Od 1 stycznia 2013 roku w przychodniach i szpitalach w całej Polsce można będzie potwierdzić swoje prawo do bezpłatnego leczenia na podstawie numeru PESEL. W Łódzkiem system testuje już większość poradni i szpitali.
Kosztował 380 tysięcy złotych, od kilku dni jeździ, by ratować ludzkie życie – volkswagen crafter to najnowszy nabytek szpitala przy Rakowskiej.
Mamy w Piotrkowie Oddział Okulistyczny, mamy najlepszy sprzęt, mamy świetnych specjalistów. Mimo to pacjent z zaćmą na operację musi czekać 2 lata. Dlaczego?
W szpitalu wojewódzkim przy ul. Rakowskiej w Piotrkowie będzie można wykonać darmowe badania piersi.
Tam ratują zatrutych alkoholem, grzybami, lekami, substancjami chemicznymi, a nawet tlenkiem węgla. Tam trafił rekordzista - pacjent, który miał ponad 5 promili. Jak ratuje się człowieka zatrutego alkoholem? Wiedzą w szpitalu przy Rakowskiej, gdzie od stycznia funkcjonuje toksykologia.
- Przede wszystkim mamy wreszcie przestrzeń, mamy możliwość zapewnienia intymności, poszanowania godności pacjenta w momencie badania. Możemy badać pacjentów w osobnych gabinetach za zamkniętymi drzwiami - mówi ordynator Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w szpitalu przy Rakowskiej w Piotrkowie. Po kilkunastu miesiącach budowy oddział spełnia wszelkie wymogi.
Dzienny Oddział Psychiatryczny w szpitalu przy Rakowskiej rusza dokładnie 2 stycznia 2012 roku, ale już dziś personel szpitala ma listę osób, które chcą się tam leczyć. Dzienną pomoc medyczną znajdą tam pacjenci z depresją, chorzy na schizofrenię i ci z zaburzeniami osobowości. W ciągu dnia będą pod opieką lekarzy i terapeutów, wieczorem wrócą do domu.