Najlepszym sposobem na nadmiar świąteczno-noworocznych kalorii jest sport. Gmina Grabica wkroczyła w nowy rok właśnie pod hasłem propagowania kultury fizycznej. W sobotę 4 lutego Społeczne Gimnazjum w Brzozie gościło uczestników II Noworocznego Turnieju Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Grabica. W rozgrywkach wzięło udział pięć drużyn: reprezentanci Rady Gminy Grabica, Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Brzoza i Okolice oraz drużyny złożone z rodziców, uczniów i absolwentów Społecznego Gimnazjum w Brzozie.
Kasztelan Rozprza prowadzi w III lidze siatkówki mężczyzn województwa łódzkiego, spośród 9 dotychczas rozegranych spotkań rozprzanie wygrali osiem, a przegrali tylko jedno.
Pożyczki krótkoterminowe są aktualnie najprostszym sposobem na pozyskanie dodatkowej gotówki. Ponieważ zwykle udzielane są przez internet, cała procedura ich udzielania trwa zaledwie kilka minut.
To były rozgrywki okupione dużym wysiłkiem (a nawet jedną kontuzją), ale opłacało się. Drużyna samorządowa z Woli Krzysztoporskiej stanęła na najwyższym stopniu podium w pierwszej konkurencji XVIII Spartakiady Władz Samorządowych Powiatu Piotrkowskiego - piłce siatkowej.
Co wspólnego miał car Mikołaj II z kolejką wąskotorową Piotrków-Sulejów? Gdzie wyprodukowano pierwsze parowozy dla tej kolei? Na te pytania i wiele innych odpowiadał Krzysztof Herman, autor książki „Kolej wąskotorowa Piotrków-Sulejów”, której uroczysta premiera odbyła się w czwartek, 24 listopada, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Piotrkowie.
24 listopada odbędzie się premiera książki „Kolej wąskotorowa Piotrków – Sulejów”, której autorem jest Krzysztof Herman. Publikacja ukaże się w łódzkiej oficynie Księży Młyn Dom Wydawniczy.
W piątek, 4 listopada, w Piotrkowie rozpoczął się VI Ogólnopolski Festiwal Teatrów Amatorskich „Trybuna Teatru”. W ramach festiwalu piotrkowska publiczność mogła zobaczyć również spektakl artystów zawodowych. I tak na zakończenie pierwszego dnia imprezy na scenie Miejskiego Ośrodka Kultury ze sztuką „Zapolska Superstar" wystąpił Teatr Dramatyczny z Wałbrzycha. W spektaklu zagrała piotrkowianka Sara Celler-Jezierska.
Początkowo był miejscem pochówku zmarłych na cholerę. Z czasem stał się główną nekropolią miasta. Ostatnie miejsce spoczynku znaleźli tu i zwykli piotrkowianie, i obywatele wielce zasłużeni dla naszego miasta i kraju – oficerowie Wojska Polskiego, dawni powstańcy, lokalni notable, ludzie kultury i nauki czy filantropi. Z racji oryginalnych i zabytkowych nagrobków nazywany jest także piotrkowskimi Powązkami. I jak każde takie miejsce kryje on wiele tajemnic…
Niedzielne popołudnie upłynęło na Starym Mieście w Piotrkowie pod znakiem koncertu orkiestr dętych. Zgodnie ze słowami piosenki śpiewanej kiedyś przez Halinę Kunicką, piotrkowianie mogli się dziś przekonać, że jest w orkiestrach dętych jakaś siła. Na staromiejskim rynku standardy swingowe, jazzowe i filmowe zagrały Kasztelania Swing Band z Rozprzy, Orkiestra OSP z Magdalenowa oraz Miejska Orkiestra Dęta z Piotrkowa.
Przypominamy, że już w najbliższy weekend odbędzie się XXV Wystawa Promocyjno-Handlowa Rol Szansa. Zwiedzających i kupujących zapraszamy na błonia zamku w Bykach w godz. 8.00 – 16.00.