Advertisement

Żołnierze złożą przysięgę w Piotrkowie

ePiotrkow Środa, 25 stycznia 202330
Po raz pierwszy w swojej historii żołnierze 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej im. gen. bryg. Stanisława Sojczyńskiego ps. „Warszyc” wypowiedzą słowa roty przysięgi wojskowej w Piotrkowie Trybunalskim. Ta chwila jest jednym z najważniejszych i najbardziej podniosłych wydarzeń w życiu każdego żołnierza.
fot.: archiwum 9ŁBOT fot.: archiwum 9ŁBOT

Przysięga wojskowa to akt ślubowania, będący jednocześnie wyrazem najwyższego zobowiązania wobec ojczyzny.

Takie zobowiązanie w nadchodzący weekend (28.01.2023) podejmie ponad 40 ochotników, którzy ukończą szkolenie podstawowe, będące przepustką do służby w Wojskach Obrony Terytorialnej. Uroczystość rozpocznie się w sobotę o godzinie 11:00 na Rynku Starego Miasta w Piotrkowie Trybunalskim. Wydarzenie będzie miało charakter otwarty - mówi Małgorzata Glińska, rzecznik prasowy 9ŁBOT.

 

Po przysiędze odbędzie się pokaz sprzętu wojskowego. Osoby zainteresowane wstąpieniem w szeregi Terytorialsów, będą mogły złożyć wniosek o powołanie do terytorialnej służby wojskowej przy stoisku promocyjnym Wojskowego Centrum Rekrutacji. 

 

Obecnie w skład 9. Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej wchodzą trzy bataliony lekkiej piechoty: 91BLP w Zgierzu, 92BLP w Kutnie i 93BLP w Łasku. Planowane jest powstanie kolejnego, 94BLP w Piotrkowie Trybunalskim. 

 


Zainteresował temat?

9

4


Advertisement
Advertisement

Komentarze (30)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)25.01.2023 13:56

Nazywanie tej zbieraniny wojskiem, ubliża Wojsku.

2025


harcmistrz ~harcmistrz (Gość)25.01.2023 20:09

Kiedyś to było harcerstwo.Teraz to mało chętnych.Spało się w lasach w szałasach itp.Kupić mundurek to był wyczyn.Za finką trza było do Łodzi jechać,a teraz byle scyzoryk na bazarku dostaniesz.

75


Malolat ~Malolat (Gość)25.01.2023 19:37

Jak wagnerowcy ...taka obrona WOT mięso armatnie jak dojdzie do ...

108


goœć_mirek ~goœć_mirek (Gość)26.01.2023 13:23

O ile nie jestem zwolennikiem PiSu o tyle obrona cywilna to jest dobrz rzecz, zwłaszcza że coś takiego u nas nie istnieje (zob. stan schronów w PL a np. w Szwajcarii). Poza tym, nie wydaje mi się, żeby to były oddziały frontowe (to odnośnie obrony ojczyzny gołymi rękoma - znajomy z wojska też mówi, że szkolenie OC jest na bardzo wysokim poziomie).
Oby nie było okazji, ale wydaje mi się, że to też bardzo dobre rozwiązanie w sytuacji różnego rodzaju klęsk naturalnych bądź dużych zagrożeń.

55


Piotrkowianin Piotrkowianinranga25.01.2023 23:51

Cytuję:
Uroczystość rozpocznie się w sobotę o godzinie 11:00 na Rynku Starego Miasta w Piotrkowie Trybunalskim.


Sęk w tym, że w Piotrkowie Trybunalskim nie ma Rynku Starego Miasta.
Uważam, że wojsko powinno być bardziej precyzyjne.

50


ja ~ja (Gość)3 dni temu, 20:02

Będą bronić Polski czy rządzących?

53


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)3 dni temu, 19:59

Będzie Antonio?

12


pryyyyy ~pryyyyy (Gość)25.01.2023 15:56

Ciekawe w jakim celu, obrona ojczyzny gołymi rękoma, czy całego "wszechświata"? W Davos poinformowano, że oddaliśmy już nawetamunicję.

911


Rambo ~Rambo (Gość)25.01.2023 13:17

Dziękuje Ministrowi Obrony Narodowej Antoniemu Macierewiczowi za stworzenie Wojsk Obrony Terytorialnej.

2133


cynik ~cynik (Gość)25.01.2023 14:48

Wojsko /normalne/ rekrutuje , WOT rekrutuje , policja rekrutuje ,straż graniczna rekrutuje ,kościół też rekrutuje bo im się zasoby kończą. A skąd go panie rekruta wziąć??? No chyba ,że niedługo gospodarka zwolni i tysiące "rekrutów" można będzie zrekrutować.

92


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement