Zimą pamiętajmy także o zwierzętach

ePiotrkow Środa, 12 stycznia 202210461
Zwierzęta, tak samo jak ludzie, odczuwają skutki niskich temperatur. Podczas zimowych mroźnych dni i nocy narażone są na niebezpieczeństwo. Pamiętajmy, aby podczas mrozów zabezpieczyć naszych braci mniejszych.

Z apelem o ochronę zwierząt w okresie zimowym wystąpiła piotrkowska policja. Funkcjonariusze przypominają, że zgodnie z prawem ,,zwierzę, jako istota żyjąca, zdolna do odczuwania cierpienia, nie jest rzeczą. Człowiek jest mu winien poszanowanie, ochronę i opiekę".

Sposób, w jaki traktujemy swoje czworonogi świadczy o naszym człowieczeństwie. Każdy, kto decyduje się na posiadanie zwierzęcia, musi pamiętać, że należy zapewnić mu odpowiednie warunki bytowania. Szczególnie ważne jest to w okresie zimowym, kiedy niskie temperatury narażają naszych pupili na wychłodzenie. Zadbajmy, by nasz czworonożny przyjaciel mógł schronić się w uszczelnionej, ocieplonej budzie, a podczas dużych mrozów zapewnijmy mu nocleg w cieplejszym pomieszczeniu - apeluje Dagmara Mościńska z KMP w Piotrkowie. 

Funkcjonariusze apelują, aby nie być obojętnym na cierpienie zwierząt i reagować w przypadkach, gdy widzimy np. zwierzę przywiązane do ogrodzenia, czy słupa. Jeśli posiadamy informację o znęcaniu się nad zwierzętami lub przetrzymywaniu ich w niewłaściwych warunkach należy skontaktować się z Policją za pomocą numeru alarmowego 112.

Dodatkowo na stronie piotrkowskiej jednostki znajduje się zakładka ZIELONA STREFA, na której można znaleźć kontakt do osoby zajmującej się opieką nad zwierzętami. 

 


Zainteresował temat?

2

0


Komentarze (1)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

go?ć_teresa ~go?ć_teresa (Gość)12.01.2022 13:35

Pies se da rade sam.

14


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat