Advertisement

Zima nie zaskoczyła drogowców

ePiotrkow Piątek, 25 listopada 2022208325
Zima po raz pierwszy w tym sezonie zaatakowała w czwartkową noc. Tym razem jednak pierwsze śniegi w Piotrkowie nie zaskoczyły drogowców. Jak informują nasi czytelnicy, od wczesnych godzin porannych na ulicach można było spotkać pługi i piaskarki.
fot. archiwum ePiotrkow.pl fot. archiwum ePiotrkow.pl

Jechałam od strony Rozprzy już po szóstej rano i drogi wyglądały nieźle. Na rondzie Sulejowskim widziałam już pług odśnieżający drogę - relacjonowała pani Barbara. Podobne spostrzeżenia ma pan Mateusz, który do Piotrkowa wjeżdżał od strony ul. Rakowskiej. - Pracę zaczynam wcześnie rano, a po drodze na miejsce minąłem trzy pracujące pługi - dodaje. 

 

Do naszej redakcji zgłosiła się także pani Łucja, która z kolei widziała, jak w al. Piłsudskiego pługi pracowały nie tylko na ulicach, ale także na chodnikach. Karola Szokalskiego, dyrektora Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, zapytaliśmy, jak wczorajsza akcja wyglądała od wewnątrz. 

Staraliśmy się tak zabezpieczyć jezdnie, aby były przejezdne, a chodniki były odśnieżone. We wczorajszej akcji brały udział trzy pługo-piaskarki, jeden pług, jeden ciągnik i tzw. bobcat, który obsługiwał miejsca parkingowe. Dodatkowo mocno zaangażowana była firma ZIOM, która dba o czystość w mieście, pracownicy ZDiUM oraz pracownicy interwencyjny, którzy pracowali przede wszystkim nad chodnikach i przejściach dla pieszych - relacjonuje Karol Szokalski.

Dyrektor ZDiUM podkreśla, że w Piotrkowie znajduje się około 500 ulic, a to powoduje, że do wszystkich służbom nie udało się dojechać wczoraj. W piątek te prace będą kontynuowane. 

 

W najbliższych dniach temperatura ma nieco wzrosnąć, a to oznacza, że śnieg będzie topniał. To z kolei może spowodować, że - szczególnie nad ranem - drogi mogą być śliskie. Prosimy kierowców o rozwagę i zachowanie szczególnej ostrożności. 

 

A Wy jak oceniacie pracę drogowców podczas pierwszego ataku zimy? 

 

 

 


Zainteresował temat?

2

2


Advertisement
Advertisement

Komentarze (25)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Zalesicka street ~Zalesicka street (Gość)25.11.2022 11:53

Według mnie służby zachowały się wzorowo. Brawo. Oczywiście znajdą się też malkontenci, którzy będą narzekać, że za późno, że za mało, że za wąsko odśnieżony chodnik itd... Mieszkańcy domów jednorodzinnych (we większości) nie widzą problemu, żeby wziąć łopatę i odśnieżyć fragment chodnika przy posesji (mimo że nie jest to obowiązek). "Blokowcy" wolą się taplać w błocie i śniegu po kolana, ale nie odśnieżą swojego parkingu czy wejścia do klatki... bo przecież płacą czynsz, więc "ktoś to powinien zrobić".

31


Frog ~Frog (Gość)26.11.2022 01:15

Taaaa.Zrobiłem w srode 600km.Po 100 km dopiero zobaczyłem pkerwszy pług.Po co takie kity wciskać?

10


go?ć_mariusz ~go?ć_mariusz (Gość)25.11.2022 15:20

Jasne, że mogą ale niech się za swoje bawią

10


zawiedziony ~zawiedziony (Gość)25.11.2022 14:22

P.T. czwartek godz. 07.00 pytanie, tak z ciekawości ? które skrzyżowanie w Piotrkowie o tej godz. było odśnieżone i zabezpieczone przed śliskością - posypane mieszanką piasek /sól. Mogę tylko powiedzieć, że zachodnia strona Miasta od przejazdu, była jedną wielką ślizgawką. Nie prowadzone były żadne prace odśnieżające ani przeciw gołoledzi. Najbardziej szaleli piesi na przejściach? Nie dość, że ślisko to piesi pakowali się na przejście - bo "łuni" mają pierwszeństwo. Nie spotkałem samochodu jadącego szybciej 20 max 25 km/h. Nawet przy tej prędkości były problemy z "wyhamowaniem" i mimo tego, szczególnie "baby", pakowały się na przejście pod pojazdy. Odpowiedzialność za cały ten bałagan ponosi Polska, która ustanowiła takie głupie prawo bez okresu wdrożeniowego.
I tu kłania się nieudolny ZDiUM .......... akcja zima w tym okresie jest priorytetem

42


Mariusza, ~Mariusza, (Gość)25.11.2022 12:08

A, Łeki Szlacheckie nawet nie planują odśnieżania, bo kasa poszła na bardziej imprezowe cele

31


  jak było ~ jak było (Gość)25.11.2022 13:34

Po co opowiadać gdy widać na zdjęciach jak było na drogach, nie dalej jak we wczorajszym artykule ttps://epiotrkow.pl/news/16latka-potracona-na-pasach-w-Piotrkowie,49750

31


miłośnik miasta ~miłośnik miasta (Gość)25.11.2022 13:27

tak trzymać przez całą zimę

22


Gonciara ~Gonciara (Gość)25.11.2022 10:19

Może i w Piotrkowie tak było, ale w Rencznie np.chyba w ogóle płógi nie jeździły. Do Biedronki nie można było dojechać.

44


ROZPRZAK ~ROZPRZAK (Gość)25.11.2022 12:12

Nie zgodzę się z opinią Pani Barbary, wjeżdżając o 7:30 drogą nr 91 od strony Rozprzy, na skrzyżowaniu "Moryca" doskonale było widać różnicę w jakości zimowego utrzymania drogi realizowaną przez Radomsko (odgarnięte i posolone) a przez Piotrków (nic nie zrobione). Na Krakowskim Przedmieściu LODOWISKO!!!

81


stefan ~stefan (Gość)25.11.2022 12:21

zaskoczyła zaskoczyła....
naprzeciwko hali bajoro byo wczoraj ze mozna było kajakiem pływać....studzienki niedrozne

20


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat