Advertisement

Zderzenie trzech osobówek

Strefa FMRegion Czwartek, 31 marca 202277003
Trzy samochody osobowe zderzyły się w Woli Bykowskiej w gminie Grabica. To na szczęście scenariusz czwartkowych ćwiczeń ratowników medycznych i strażaków.

Ładuję galerię...

Służby ratownicze musiały uwolnić zakleszczone w pojazdach osoby i udzielić im pomocy.

Ćwiczenia są potrzebne, ponieważ wyciągamy z nich odpowiednie wnioski co do naszych działań. Zarówno strażacy jak i ratownicy medyczni mają swoje standardy udzielania pomocy. Podczas takich zdarzeń nasza praca się zgrywa - mówi Marcin Piekarski, kierownik obszaru działania ratownictwa medycznego w powiecie piotrkowskim.

Mogliśmy dzisiaj przećwiczyć działanie przy zdarzeniu masowym. Liczba osób poszkodowanych przewyższała początkowo liczbę ratowników, którzy mogli udzielić pomocy przedmedycznej. To problemy z którymi często spotykamy się na miejscu zdarzenia - mówi mł. bryg. Wojciech Pawlikowski z Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie.

 

Pozorantami byli studenci ratownictwa medycznego Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej filia w Piotrkowie Trybunalskim.

 

Wspólne ćwiczenia odbędą się jeszcze w piątek oraz sobotę.


Zainteresował temat?

2

3


Advertisement

r e k l a m a

Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Rencista ~Rencista (Gość)31.03.2022 18:56

Niezła zabawa za moje podatki

16


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat