Zdecydowała dogrywka

Strefa FM Sobota, 15 października 201638
Niemal przez cały mecz Piotrkowianin prowadził z MMTS Kwidzyn kilkoma bramkami, w regulaminowym czasie gry to spotkanie zakończyło się remisem 26:26 (15:10), dlatego zgodnie z nowymi przepisami niezbędna była dogrywka, pierwsza w historii zawodowej PGNiG Superligi. Lepiej zagrali w niej szczypiorniści z Kwidzyna i to oni ostatecznie wygrali ten mecz 30:29. Przegrała też Piotrcovia, tym razem z Vistalem Gdynia, który pokonał piotrkowski zespół 30:19 (13:10), Michał Pastuszko pozostanie na stanowisku trenera, zarząd klubu wydał w tej sprawie specjalne oświadczenie.

Piotrkowianin nie był faworytem meczu z zespołem z Kwidzyna, na boisku nie było tego jednak widać. Pierwszą bramkę zdobył Szymon Woynowski, drugą Mateusz Góralski i Piotrkowianin prowadził 2:0, po trzech minutach goście doprowadzili do wyrównania, lecz nie na długo. W 17. minucie po bramkach Bartosza Nastaja, Sebastiana Iskry i Stanisława Makowiejewa było już 9:6, pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 15:10, ostatnią bramkę zdobył Mateusz Góralski, który przechwycił piłkę pod własną bramką i przelobował bramkarza gości.

Jak zakończyli, tak zaczęli, pierwsza akcja przeprowadzona przez piotrkowian w drugiej połowie, była tak efektowna, jak ostatnia w pierwszej i znów wykończył ją Mateusz Góralski, później goście nieco zniwelowali przewagę Piotrkowianina, ale mniej więcej do 50. minuty piotrkowski zespół prowadził czterema bramkami, dopiero później coś się w grze piotrkowian zacięło. W 56. minucie było już tylko 26:24, równie dobrze goście mogli już wówczas prowadzić, ale nie mogli pokonać świetnie broniącego Artura Banisza, który kilka razy uchronił swój zespół przed stratą bramki. W 59. minucie było 26:25, 45 sekund przed końcem regulaminowego czasu grę wznowili zawodnicy z Kwidzyna, wkrótce potem stracili piłkę, piotrkowianie okazali się równie nieskuteczni, w kolejnej akcji Tomasz Krieger już się jednak nie pomylił i doprowadził do remisu. Zgodnie z nowymi przepisami PGNiG Superligi mężczyzn, mecz nie może się zakończyć podziałem punktów, dlatego aby wyłonić zwycięzcę niezbędna była dogrywka. Pierwsza część zakończyła się remisem 28:28, ale w drugiej to goście rzucili o jedną bramkę więcej.

- Wydawało nam się, że mamy ten mecz pod kontrolą, jednak zespół z Kwidzyna to doświadczona drużyna, nam tego doświadczenia dziś zdecydowanie zabrakło – powiedział po meczu Artur Banisz.

- Udało nam się wyeliminować błąd, który popełnialiśmy na początku sezonu, od początku oddając inicjatywę rywalowi, dzisiaj to my dyktowaliśmy warunki gry. Graliśmy skutecznie w ataku i konsekwentnie w obronie, jednak w końcówce spotkania coś się zacięło. Czujemy niedosyt – dodaje Stanisław Makowiejew, najskuteczniejszy w tym meczu zawodnik Piotrkowianina.

- Przegraliśmy wygrany mecz, w drugiej połowie zabrakło konsekwencji, na pewno musimy poprawić kilka elementów naszej gry – podsumował Dmytro Zinchuk, trener Piotrkowianina.

Po siedmiu kolejkach Piotrkowianin zajmuje 5. miejsce w tabeli grupy pomarańczowej i 10. w tabeli zbiorczej. Kolejny mecz w niedzielę, 23 października. Piotrkowianin zmierzy się w Płocku z Wisłą. Tego samego dnia, ale w Hali Relax Piotrcovia podejmie KPR Jelenia Góra. To będzie pojedynek przedostatniej z ostatnią drużyną w ligowej tabeli, w sobotę, 15 października piotrkowski zespół nie poprawił swojej sytuacji, przegrywając z Vistalem Gdynia 19:30 (10:13). O ile po pierwszej połowie gdynianki prowadziły tylko trzema bramkami, to w drugiej Piotrcovia nie była już w stanie nawiązać walki z rywalem. Być może uda się w kolejnym meczu, trener Michał Pastuszko na pewno zrobi wszystko, żeby zdobyć w tym meczu komplet punktów, tym bardziej, że jak poinformował nas ostatnio jeden z członków zarządu, rozważano jego dymisję, szkoleniowiec jednak pozostał na swoim stanowisku, zarząd wystosował w tej sprawie specjalne oświadczenie, oto jego treść:

„W nawiązaniu do ukazujących się niepotwierdzonych artykułów na stronach internetowych i pogłosek o zmianie szkoleniowca, Zarząd MKS Piotrcovia dementuje powyższe przypuszczenia. Praca trenera zespołu, postawa zawodniczek są na bieżąco analizowane. Zarząd klubu przeprowadził rozmowy z trenerem i zawodniczkami o przyczynach trwającego kryzysu i osiąganych w bieżących rozgrywkach wynikach, które nie są zadowalające. Nie wyklucza się w przyszłości przeprowadzenia ruchów kadrowych obejmujących pion sportowy struktury organizacyjnej klubu.
Zarząd MKS Piotrcovia”

Mecz MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski – KPR Jelenia Góra rozpocznie się w niedzielę, 23 października o godzinie 18.00.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 29:30 po dogrywce (15:10, 26:26, 28:28) MMTS Kwidzyn

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Schodowski, Banisz, Procho - Makowiejew 7/1, Swat 6, Góralski 5, Nastaj 5/1, Woynowski 3/1, Iskra 3/1, Pacześny 2, Krawczenko, Pożarek, Tórz, Wędrak.

MMTS Kwidzyn: Szczecina 1, Kiepulski - Nogowski 8/5, Szpera 7, Genda 3, Seroka 3/1, Krieger 2, Peret 2, Pilitowski 2, Klingier 1, Rosiak 1, Potoczny, Nawrocki, Janikowski, Szczepański.

Vistal Gdynia 30:19 (13:10) MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski

Vistal Gdynia: Kordowiecka, Kamińska - Kobylińska 6, Janiszewska 4, Szarawaga 4, Matieli 3, Borysławska 3, Kozłowska 3, Urbaniak 2, Dorsz 2, Łabuda 1, Stanulewicz 1, Macedo 1, Uścinowicz, Granicka.

MKS Piotrcovia Piotrków Trybunalski: Opelt, Sarnecka - Kopertowska 6, Kucharska 4, Despodovska 4, Drozinkowska 2, Belmas 1, Szafnicka 1, Sobińska, Matyja, Klonowska, Cieślak, Ivanović.