Advertisement

Zapraszają na wyjątkowy koncert

ePiotrkowRegion Piątek, 18 listopada 202218953
"Fantazje Maryjne" koncert pod taką nazwą odbędzie się w niedzielę, 20 listopada, w Kościele pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny w Rozprzy. Zaprezentują się muzycy Filharmonii Łódzkiej.

 Bardzo serdecznie zapraszamy na koncert do Rozprzy. W repertuarze m.in. "Czarna Madonna", "Mario czy Ty wiesz", "Była cicha i piękna jak wiosna" i "Ave Maria". Wszystkie te wykonania będą prezentowane przez muzyków Filharmonii Łódzkiej, którzy tego wieczoru wystąpią jako zespół No-Net. Będzie to muzyka prezentowana na instrumentach smyczkowych, które będą wspierane i wspomagane przez obój i fagot. Ta interpretacja będzie wyjątkowa. Wszędzie tam, gdzie publiczność mogła już oglądać i oklaskiwać artystów Filharmonii Łódzkiej była zachwycona - zaprasza marszałek województwa łódzkiego, Zbigniew Ziemba.

Początek koncertu o godz. 18.00. Wstęp wolny.

 

W nazwie zespołu zawarte są dwie ważne informacje. Pierwsza, oczywista, to nonet, którego nazwa wywodzi się od włoskiego słowa „nona”, które oznacza dziewięć, co stanowi liczbę muzyków w zespole. Druga zaś, bardziej ukryta, wyraża chęć grania na żywo, zamiast w Internecie, jak to było w czasach pandemii.

 

No-Net tworzą wybitni muzycy wywodzący się z Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Łódzkiej im. Artura Rubinsteina. Jednocześnie jest to grupa przyjaciół, których łączy pasja wspólnego muzykowania.

 

 


Zainteresował temat?

2

1


Advertisement
Advertisement

Komentarze (3)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

D&D ~D&D (Gość)21.11.2022 08:31

Organizując jakieś wydarzenie wypadałoby włączyć ogrzewania w kościele. Była msza św. na 17 więc można było trochę podgrzać, a tak ludzie siedzieli do 19 i zimno jak w psiej budzie.

00


Sławomir.wolanin ~Sławomir.wolanin (Gość)19.11.2022 11:47

Dziękujemy Panie
Marszałku
Ziemba

10


oko ~oko (Gość)19.11.2022 11:24

Dobry pomysł taki koncert. Filharmonia powinna być też w regionie.

10


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat