ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Zalety posiadania domowej siłowni

Czwartek, 19 marca 2020
Posiadanie własnej domowej siłowni to marzenie wielu osób. Własna siłownia oszczędza czas, który stracilibyśmy na dotarcie do klubu fitness. W godzinach szczytu w profesjonalnej miejskiej siłowni często trzeba zmagać z kolejkami osób chętnych do ćwiczeń na danym urządzeniu.
Zalety posiadania domowej siłowni

To również oszczędność pieniędzy. Nie płacimy za karnet, nie wydajemy pieniędzy na dojazd, a zakup własnego sprzętu do ćwiczeń to inwestycja na długie lata. 

 

Podstawowym warunkiem stworzenia domowej siłowni jest wygospodarowanie przestrzeni, na której stanie sprzęt do ćwiczeń. Ta przestrzeń będzie kojarzyła się wyłącznie z ćwiczeniami. Ćwicząc w specjalnie wydzielonym miejscu nie będziemy się rozpraszali. Trenować można o dowolnej porze, w każdej wolnej chwili, w dowolnym ubraniu, bez stresu, bez pośpiechu i presji, że ktoś czeka w kolejce do danego urządzenia.

 

Urządzenie domowej siłowni nie musi być drogie. Można wybrać kilka podstawowych przyrządów, na których ćwiczenia przynoszą świetne efekty. Takie przyrządy wystarczą na wiele lat. Trzeba tylko trenować regularnie.

 

Co warto mieć w domowej siłowni?


Jednym ze sprzętów, które idealnie nadają się do każdej domowej siłowni są hantle - warto sprawdzić ofertę w sklepie marbo-sport.pl. Zajmują bardzo niewiele miejsca, nadają się zarówno dla mężczyzn, jak i dla kobiet. Ciężar i gabaryty hantli należy dobierać indywidualnie, stosownie do własnych potrzeb i stopnia zaawansowania.

 

Ćwicząc z hantlami spalamy nadmiar tkanki tłuszczowej z ramion, uelastyczniamy i ujędrniamy skórę, wzmacniamy mięśnie i stawy, dzięki czemu zmniejszamy ryzyko wystąpienia osteoporozy.

 

Przedmiotem, który zajmuje niewiele miejsca jest mata do ćwiczeń. Doskonale sprawdzi się przy wykonywaniu brzuszków, pompek, ćwiczeń na kręgosłup i na dolne partie mięśniowe. Mata do ćwiczeń niweluje też poślizg podczas treningów, zwłaszcza jeśli są to intensywne treningi.

 

Sprzętem chętnie wybieranym do domowej siłowni jest stepper. To urządzenie chętnie stosowane przez kobiety. Zajmuje również niewiele miejsca, jest dość tanie, a doskonale wzmacnia i rzeźbi nogi i pośladki.

 

Drążek do podciągania to również sprzęt niewielkich rozmiarów, który zmieści się w każdym mieszkaniu. Angażuje do pracy wiele partii mięśniowych. Służy głównie do wzmocnienia pleców.

 

Ławeczka do ćwiczeń to przyrząd, bez którego ciężko wyobrazić sobie domową siłownię. Jeżeli dysponujemy większą przestrzenią, idealnymi sprzętami do domowej siłowni są też rowerek treningowy i orbitrek.

POLECAMY


Zainteresował temat?

4

2


reklama
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat