Zakończenie sezonu. Inne niż zwykle

Poniedziałek, 20 czerwca 202214
Niepisaną tradycją jest, że ostatni mecz sezonu Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej organizowanej przez piotrkowski OSiR odbywa się między najbardziej utytułowanymi zespołami rozgrywek: Barwilem-Omegą, a Prym-Galerią Wnętrz. Tym razem tak się jednak nie stało.
Zdj.Pixabay Zdj.Pixabay

Tuż po pierwszym gwizdku sędziego obie  drużyny opuściły boisko. Ponieważ pierwszy uczynił to Prym, Barwil otrzymał trzy punkty. Akcja miała w zamyśle zawodników być gestem wsparcia i solidarności z arbitrem, który w ubiegłą niedzielę został w trakcie meczu pobity przez członka innej drużyny.

O komentarz w tej sprawie poprosiliśmy Leszka Heinzla, dyrektora Ośrodka Sportu i Rekreacji w Piotrkowie.

"Uznaję emocjonalną reakcję, być może niepozbawioną słuszności, ale nie mogę dopuścić do sytuacji, w której stosuje się odpowiedzialność zbiorową. Dlatego też zespół Starówki nie został ukarany dyskwalifikacją. W przyszłym sezonie zamierzam wprowadzić specjalną komisję, która będzie pomagać w rozstrzyganiu trudnych spraw" - powiedział.

Zgodnie z tabelą, rozgrywki w sezonie 2021/22 wygrał Barwil-Omega przed Moszczenicą GG i Starówką.

W lidze rywalizowało 12 amatorskich zespołów.

 

POLECAMY


Zainteresował temat?

2

1


Komentarze (14)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

Doktor Watson ~Doktor Watson (Gość)24.06.2022 13:34

Jak się ma sędzia?
Coś wiadomo nt. jego sanu zdrowia?

01


gracz 83 ~gracz 83 (Gość)20.06.2022 14:26

Po pobiciu sędziego przez zawodnika ta liga już nigdy nie będzie taka sama. O ile będzie, bo słychać że na znak protestu zespoły chcą się wycofać. Zachowanie zawodników Barwilu i Bieńka uważam za jak najbardziej odpowiednie. Pokazaliście klasę w przeciwieństwie do organizatorów. Jako kibic przypominam, że kiedy Misiek rzucił nożem w sędziego to jego klub został wyrzucony z pucharów. Kiedy kibice Legii robili burdy to też ukarano sam klub. Ale tutaj stało się inaczej. I co Wy na to?

60


go?ć_gość ~go?ć_gość (Gość)20.06.2022 17:21

Dla mnie powinna być nałożona wysoka kara finansowa. A organizacja całej pseudo ligi to jest śmiech na sali. Organizator nie zapewnia poza miejscem praktycznie nic innego. Wpłacić wpisowe, zgarnąć kasę, rozdać za ,pierwsze 3 miejsca nagrody i już. Dla reszty już nie starcza nawet na dyplom. Żenada.

40


zawodnik 89 ~zawodnik 89 (Gość)20.06.2022 16:07

Jest jedna osoba, która może tę ligę uratować. Daniel z Eko Luk.

02


go?ć_abcd ~go?ć_abcd (Gość)20.06.2022 17:30

Dlaczego z boiska pierwszy zszedł Bieniek a nie Barwił?????

20


Ramo ~Ramo (Gość)20.06.2022 16:32

Precz z bandytyzmem. Brawo dla Barwilu i Prymu.

40


Koniec ~Koniec (Gość)20.06.2022 15:19

Amatorska właśnie się skończyła. Co za brednie opowiada ten gościu.

11


reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat