To już trzy lata działalności piotrkowskiego męskiego różańca. Inicjatywa ta wiąże się z nabożeństwem pierwszych sobót miesiąca, podczas których swą postawą uczestnicy starają się wynagradzać Maryi za zniewagi i grzechy.
Tym razem, podczas wspólnej modlitwy piotrkowianom towarzyszyły rozważania tajemnic bolesnych autorstwa o. Gabriele Amorth'a SSP, znanego egzorcysty.
Podczas tej edycji różańca szczególną troską otoczono ofiary wojny za naszą wschodnią granicą. Z tego względu w kolumnie pojawiły się flagi Polski i Ukrainy.
Modlitwa o pokój oraz otwarcie serc na potrzeby bliźnich idealnie wpisują się w duchowość Wielkiego Postu. Pomoc materialna migrantom wojennym w Piotrkowie oraz udział w inicjatywach pomocowych wysyłanych bezpośrednio na Ukrainę wzmocnione zostały troską duchową. Pojawiające się w mediach zdjęcia z mszy odprawianych w piwnicach bombardowanych domów, widok żołnierzy ukraińskich z obrazami Matki Bożej i różańcami przy kamizelkach jasno wskazuje na znane doskonale, tradycyjne hasło: Bóg - Honor - Ojczyzna. Do tego warto dodać: wiara, nadzieja i miłość - mówi Maciej Hubka, jeden z organizatorów wspólnej modlitwy.
Jak dodaje Maciej Hubka, w grupie ponad sześćdziesięciu uczestników nie zabrakło młodzieży w wieku szkolnym, młodych mężczyzn oraz seniorów piotrkowskich rodzin.
Kolejny różaniec piotrkowskich mężczyzn pojawi się na ulicach naszego miasta w pierwszą sobotę kwietnia. Jak zwykle rozpocznie się wspólnym czytaniem Pisma Świętego i modlitwą do Świętego Michała Archanioła pod kościołem Najświętszego Serca Jezusowego (godz. 10:00), a następnie uczestnicy przejdą w modlitwie do kościoła św. Jacka i św. Doroty, aby o godz. 11:00 wziąć udział we wspólnotowej eucharystii.