Advertisement

Z myślą o seniorach

Czwartek, 16 marca 20235
"Łódzkie przyjazne seniorom" - w środę rozpoczął się nowy cykl spotkań dla seniorów organizowany przez Urząd Marszałkowski w Łodzi. Pierwsze takie spotkanie odbyło się w Centrum Rozwoju Edukacji w Piotrkowie. W najbliższym czasie podobne warsztaty odbędą się w kolejnych miastach województwa.

W szkoleniu w Piotrkowie wzięło udział kilkadziesiąt osób. Spotkanie rozpoczął Zbigniew Ziemba, wicemarszałek województwa łódzkiego.

Bardzo dziękuję wszystkim za obecność. Cieszę się, że nasze inicjatywy cieszą się tak dużym zainteresowaniem wśród seniorów. Kolejne spotkania odbędą się m.in. w Zgierzu, Sieradzu, Skierniewicach i Łowiczu – mówił wicemarszałek Ziemba. – Obecnie 1/3 populacji województwa łódzkiego to seniorzy. Chcemy dać Wam możliwość aktywnego rozwoju. Wychodzimy do Was z nowymi pomysłami, byście żyli aktywnie, bezpiecznie i zdrowo - podkreślał.

Z kolei Katarzyna Maciołek, dyrektor Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi, wskazywała, że dzisiaj seniorzy nie chcą być postrzegani jako babcia i dziadek, którzy siedzą w kapciach i opiekują się wnuczkami.

Widzimy, że seniorzy z naszego regionu są coraz bardziej zaangażowani w życie lokalnych społeczności. Chętnie biorą udział w wykładach na Uniwersytetach Trzeciego Wieku. Świetnie się bawią i chcą rozwijać – zaznacza dyrektor Maciołek

W spotkaniu udział wzięli seniorzy z Piotrkowa oraz terenu powiatu. Obecna była m.in. Janina Franczak-Kujawska, prezes Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Piotrkowie, która podkreślała, że każde takie spotkanie jest bardzo potrzebne.

Wszystkie działania, które zwiększają świadomość seniorów, czy to w dziedzinie bezpieczeństwa czy zdrowia są bardzo ważne. Choć nieco się już to poprawiło, to seniorzy cały czas dostrzegani są okazjonalnie. Widzę to po sobie. Jeśli gdzieś pójdę, to najpierw jest ocena: ma tyle lat, to nie warto się nią zajmować. Dopiero, jak zaczynam rozmawiać i okazuje się, że mam tę wiedzę, podobną do ludzi dużo młodszych, to zmienia się nastawienie - wskazywała Janina Franczak-Kujawska.  

 

W trakcie spotkania seniorzy rozmawiali m.in. o bezpieczeństwie oraz odpowiednim żywieniu. O bezpieczeństwie i cyberzagrożeniach opowiedział seniorom kom. Grzegorz Mikołajczyk z Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi, zaś wykład „Zdrowe odżywianie kluczem pogodnej jesieni życia” poprowadziła Edyta Owczarczyk z Regionalnego Centrum Polityki Społecznej w Łodzi.

POLECAMY


Zainteresował temat?

3

4


Advertisement
Advertisement

Komentarze (5)

Zaloguj się: FacebookGoogleKonto ePiotrkow.pl
loading
Portal epiotrkow.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść wypowiedzi zamieszczanych przez użytkowników. Osoby komentujące czynią to na swoją odpowiedzialność karną lub cywilną.

emeryt ~emeryt (Gość)16.03.2023 22:17

Łódzkie może i jest przyjazne seniorom, ale piotrkowskie zawodzi po każdym względem. Opieka zdrowotna - coraz dłuższe terminy na specjalistyczne wizyty lekarskie i badania, w tym na rehabilitacje. Gwałtowny wzrost wszelkich opłat (czynsze, ciepło, ciepła woda, śmieci, podatki od nieruchomości,), itp.

70


seniorka ~seniorka (Gość)16.03.2023 11:10

Dlaczego nie mówiono na tym spotkaniu jak długo czeka się na badania u lekarzy specjalistów oraz na opisy badań tomograficznych czy rezonansowych, czyli o tym,, co najważniejsze jest dla seniorów i co powinno mieć pierwszeństwo ponad innymi potrzebami. Seniorzy potrzebują mniej teorii a więcej praktycznych działań ze strony tych, którzy mogą im zapewniać pogodniejszą jesień życia.

150


go?ć_xyz ~go?ć_xyz (Gość)16.03.2023 23:14

Deja seniorów kolejne czynastki i czynastki oraz trochę wody świetnej. A nie będzieta im wykłady robić.

21


Advertisement
Advertisement Advertisement

r e k l a m a

Advertisement
reklama

Społeczność

Doceniamy za wyłączenie AdBlocka na naszym portalu. Postaramy się, aby reklamy nie zakłócały przeglądania strony. Jeśli jakaś reklama lub umiejscowienie jej spowoduje dyskomfort prosimy, poinformuj nas o tym!

Życzymy miłego przeglądania naszej strony!

zamknij komunikat